До Калуської ОТГ приєднається ще одна громада

Події, Суспільство

На останній сесії Калуської міської ради депутати дали дозвіл на добровільне приєднання Сівко-Калуської громади до Калуської міської ОТГ.

Також цього ж дня було схвалено проект рішення про добровільне приєднання Студінської громади, пише Нафтохімік-Калуш.

Щодо Сівко-Калуської громади, то це наше перше рішення, – прокоментувала заступник міського голови Наталія Табачук. – Напередодні у Сівці-Калуській провели громадські слухання з цього приводу, а потім сільська рада прийняла відповідне рішення.

Що стосується Студінської громади, то це вже друге наше рішення після надання згоди на приєднання. Цим рішенням ми затверджуємо план організаційних заходів щодо добровільного приєднання громади. Воно буде передане в обласну державну адміністрацію для отримання висновку, який має затвердити спроможність громади та відповідність приєднання законодавству України. Лише після цього висновку міська рада прийматиме остаточне рішення про приєднання Студінської громади.

До слова, наразі до Калуської ОТГ вже входять Мостищенська, Кропивницька і Вістівська громади.

Насамкінець варто зауважити, що під час обговорення цього питання міський голова Ігор Матвійчук повідомив, що вже готується новий закон щодо ОТГ, яким передбачено багато змін, тому кількість об’єднаних територіальних громад може зменшитися.

Пізніше стало відомо, що для прийняття другого рішення про приєднанню Сівко-Калуської громади 5 листопада було проведено позачергову сесію Калуської міської громади.

Таким чином, Студінська громада (села Студінка і Середній Бабин) буде четвертою сільською громадою, що увійде до Калуської міської ОТГ, а Сівка-Калуська – п’ятою.Переглядів: 154