Долинські депутати хочуть від “Укрнафти” 20 млн грн (ВІДЕО)

Суспільство

Долинська ОТГ (Прикарпаття) недоотримуватиме по 20 млн грн щороку, якщо “Укрнафта” не заплатить за оренду землі, яку використовують для видобутку нафти, – прокоментував голова ОТГ Володимир Гаразд кореспондентам Суспільного рішення сесії міської ради про призупинення дії дозволу “Укрнафти” на видобуток на Долинському родовищі.


Володимир Гаразд каже, що “Укранафта” хоче зменшити межі, хоча цією землею користувалася десятки років. Депутати з цим незгідні, пише Суспільне.

Ще один аргумент голови ОТГ – ділянки, які прагнуть повернути, знаходяться в межах охоронної зони нафтовидобутку. Директор бізнес підрозділу “Укрнафти” Олег Мальчик каже, що це не перша спроба Долинської міської ради заставити товариство зробити те, в чому їм суд вже відмовив.

“Міська громада є власником землі. “Укрнафта є орендарем”. Вони побудували там свердловини, вони качають нафту. За рік вони накачали на пів мільярда нафти. І вони не хочуть платити 20 мільйонів оренди – уникають різними способами і тепер піднімають різні інформаційні хвилі. Все дуже просто. Коли вони брали ліцензію на нафтовидобуток, укладали угоду про використання надр. І додатками до тієї угоди йшло зобов’язання укласти, виготовити всі правоустановчі документи на землю, тобто оформити належним чином документи на землекористування. Вони цього не зробили. Вони користуються землею. Орендну плату не платять. Платять чомусь 1%, невідомо чому”, – прокоментував рішення Долинської міської ради Володимир Гаразд.

Директор бізнес-підрозділу “Захід” ПАТ “Укрнафта” Олег Мальчик каже, що Долинська міська рада вимагає платити найбільший податок за ставкою орендної плати – 12%, у той час, як вилка, яку встановив законодавець, становить від 3% до 12%. Розповідає, якщо призупинити видобуток на одному з найбільших родовищ в Україні, то без роботи залишиться близько 1,5 тисячі працівників, а бюджет області втратить близько 30 мільйонів від ренти. Також каже, що має право як орендар орендувати стільки землі, скільки йому потрібно. Якщо ж своєю роботою внесли певні зміни в орендовані ділянки, то готові заплатити одноразову компенсацію.

“Ще в 17-му році, коли Долинська міська рада намагалася нам поставити в обхід таки закону найвищу ставку – 12% на землю. Це їхнє право. Єдине, що ми оскаржили, бо вони дійсно в обхід законодавства, в обхід офіційної процедури це зробили. Відвоювали ставку 8%. Ми зрозуміли, що далі так не буде. Це їхнє право – 12% чи 10%. І ми просто оптимізували свої землі, які ми орендуємо для обслуговування нашого видобутку. І це мова йде про 4 ділянки, які ми орендуємо. Із 150 гектарів ми зрозуміли, коли почали аналізувати, що 70% просто не використовуємо. На цих землях стоять лінії електропередач, людські городи, пасовиська, які нам не належать, ми їх не використовуємо”, – повідомив директор бізнес-підрозділу “Захід” ПАТ “Укрнафта” Олег Мальчик.

4 лютого на сесії депутати Долинської міської ради звернулися до Державної служби геології та надр України про зупинення дії дозволу на видобування нафти на Долинському родовищі, яке отримало публічне акціонерне товариство “Укрнафта”. Аргументували це рішення тим, що орендар повинен усунути причини, “що призвели до зупинення його дії, а саме: оформлення правовстановлювальних документів на земельні ділянки для потреб, пов’язаних з користуванням надрами”. Це рішення підтримали 22 з 28 депутатів, що були присутні на засіданні.



Переглядів: 184
banner