Дослідження франківця може допомогти хворим на синдром Альцгеймера (ВІДЕО)

Суспільство

Науковець з Івано-Франківська Олег Лущак знайшов молекулу у родіолі рожевій, що росте у високогір’ї Карпат. Проєкт, каже, був дуже дорогим та ризикованим – колеги давали лише 1 відсоток зі ста, що буде успіх. Молекулу пам’яті, яка може допомогти у боротьбі з хворобами Альцгеймера та Паркінсона.


Про це інформує Голос-Інфо з посиланням на ТСН.

Ця історія почалася 8 років тому: біохімік Олег Лущак, вивчаючи цілющі властивості родіоли рожевої з карпатського високогіря, припустив – не весь її потенціал розкрито. Тож почав шукати на свої дослідження спонсорів. Ідеєю українця зацікавилися у Німеччині. Там Олег зробив відкриття – екстракт родіоли покращує память. Тож запропонував шукати далі – єдину молекулу, на основі якої можна було б розробляти ліки. За 8 років науковці перевірили мільйони молекул. І таки знайшли – ту, яка може відновлювати втрачений з віком контакт між нервовими клітинами. Іншими словами – відновлює память та здатність організмів вчитися. 

Сенсаційне відкриття науковці запатентували. Кажуть, це перспектива знайти реальні ліки. Наприклад, від хвороб Альцгеймера та Паркінсона. От тільки доля українського вченого у цьому патенті – трохи більше 1%. Оскільки його тут – тільки мізки. Німці ж витратили на дослідження колосальну суму – 1,5 млн. євро. 

Український науковець мріє почати дослідження на людях. І волонтери вже є. От тільки знову усе впирається у відсутність грошей. 

Деталі у сюжеті:Переглядів: 260
banner