Дослідження показало простий спосіб боротьби з фейковими новинами

Поради, Технології

Дослідники оприлюднили більш дієвий спосіб боротьби з поширенням фейкових новин, ніж прийняття законів.

Для протидії достатньо прохати користувачів виставляти новинам рейтинг.

Професор Гордон Пеннікук з канадського Університету Реджина залучили працівників ресурсу Amazon Mechanical Turk, щоб ті оцінили точність новин та сказали, чи поділилися б вони матеріалом зі знайомими.

Правдиві новини частіше отримували рейтинг «точний» порівняно з фейковими. Хоча учасники майже удвічі частіше хотіли ділитися фейковими новинами, які відповідають їхнім політичним поглядам.

На наступному етапі науковці залучили 5 379 користувачів Twitter, які нещодавно ділилися посиланнями на неправдивий та гіпер-однобічний контент. Їх попросили оцінити один неполітичних заголовок. Після цього дослідники протягом 24 наступних годин спостерігали, якими матеріалами діляться ці люди.

Виявилося, що після отримання приватного повідомлення з проханням оцінити точність новин, у людей підвищується якість матеріалів та джерел, якими вони діляться.

«Ці дослідження показують, що коли люди вирішують, чим поділитися в соцмережах, вони часто відволікаються від оцінювання точносні контенту», – написали дослідники.

Популярний сьогодні дизайн соцмереж означає, що користувачі отримують миттєву реакцію від пересилання суміші серйозних новин та емоційних матеріалів. Цей дизайн, кажуть вчені, може не стимулювати людей оцінювати точність.

«Наші висновки легко транслюються в практичні дії, які соцмережі можуть вчинити, щоб підвищити фокус користувачів на точності, – пишуть дослідники. – Наприклад, платформи можуть періодично прохати юзерів оцінювати точність випадково вибраних заголовків, непомітно нагадуючи їм про правдивість».

YouTube за останні п’ять місяців видалив понад 30 000 оманливих відео щодо вакцинації проти COVID-19. За останній рік на Facebook близько 80 веб-сайтів з неправдивою інформацією по коронавірусу привабили 460 млн переглядів.

Дослідження показало, що фейкові новини поширюються на 70% швидше за правдиві. Facebook надала 10 порад як у соцмережі впізнати фейковий контент.

Джерело



Переглядів: 221
banner