Дотримуйтеся цих правил, якщо хочете працювати з дому ефективно

Територія успіху

7 правил успішного віддаленого працівника.

Робота вдома лише на перший погляд здається справжньою мрією — ніяких начальників, галасливих колег чи переповненого транспорту. Але працюючи вдома, насправді людина стикається з тими ж проблемами, що і в офісі, тільки тепер вона повинна вирішувати їх сама. Як саме — читайте в цьому матеріалі.

Якщо ви вирішили працювати вдома, то приготуйтеся — вас чекає маса підводних каменів і розставлених всюди пасток.

Робота вдома вимагає дуже жорсткої самоорганізації і дисципліни, оскільки відволікаючих факторів у власній квартирі в сотні разів більше, ніж в офісі — то з котом потрібно пограти, то пилюку протерти, то в магазин сходити. Домашні справи нікуди не зникають, і бажання вбити двох зайців одним пострілом цілком закономірне, але небезпечне — великий ризик не встигнути ні звіт написати, ні суп зварити. До того ж найчастіше робота вдома не нормована і не лімітована — вона може починатися в 10 або 11 ранку і тривати до глибокої ночі. А факт, що вам не потрібно нікуди їхати зранку, зовсім не сприяє ранньому пробудженню, а навпаки — тільки розслабляє. Таким чином, принципова відмінність роботи вдома від роботи в офісі полягає в тому, що вдома ви сам собі режисер, і від того, так ви організуєте себе і свій робочий час, буде залежати не лише можливе порушення дедлайну, але і чи буде у вашому житті ще щось, крім роботи.

Перед вами сім нескладних правил, дотримуючись яких, ви зможете налаштуватися на робочий лад і встигнути зробити все, що запланували.

Сплануйте свій розпорядок дня

Навіть якщо ви переконані, що хаос — це ваше друге “я”, і ви запросто можете існувати в абсолютній невизначеності, то приготуйтеся вступити в конфлікт з власним організмом, адже йому для злагодженої роботи необхідна стабільність. По суті, наш організм — це складний інструмент, який можна налаштувати залежно від того, що ви хочете робити. І чим більш систематизований робочий процес, тим менше часу вам буде потрібно, щоб зосередитися. Ключовий момент полягає в тому, що потрібно прокидатися (і бажано лягати ввечері спати) завжди в той самий час і завжди відводити на роботу однакову кількість годин. І в жодному разі не забувайте про невеликі перерви протягом дня — вони також мають бути завжди в той самий час.

Прийміть душ і одягніться

Навіть якщо вам не потрібно виходити з дому, контрастний душ допоможе не лише підбадьоритися, але і налаштуватися на потрібну хвилю. І запам’ятайте: працювати в затишній піжамі з котиками або в махровому халаті строго заборонено. Краще підберіть зручний одяг, яку ви будете надягати перед тим, як приступати до виконання робочих справ, і знімати після того, як з усім впораєтеся. Така зміна нарядів послужить своєрідним сигналом для мозку — робочий день почався, значить, потрібно сконцентруватися, або робочий день завершено, значить, можна розслабитися.

Не пропускайте прийоми їжі

Оскільки працюючи вдома, ви більшу частину часу проводите наодинці з собою і власними думками, то існує велика ймовірність захопитися робочим процесом і забути пообідати або повечеряти. Ні, ми не втомимося нагадувати: якщо ви не хочете набрати зайві кілограми, пропускати прийоми їжі не можна. Звичайно, в офісних працівників тут є незаперечна перевага — уважні колеги ніколи не дозволять своєму товаришеві по службі пропустити обідню перерву, але і вам ніхто не заважає поставити нагадування або будильник. До того ж, прийоми їжі можна використовувати і як своєрідні розмежувальні лінії, які розділять робочий день на кілька частин.

Визначтеся з робочим місцем

Ніколи (чуєте — ніколи) не працюйте, лежачи в ліжку. Мозок звик, що ліжко пов’язане виключно з відпочинком і розслабленням, тому зосередитися буде складно. Точніше, спочатку складно, зате потім, коли мозок перебудується, ви зможете працювати лежачи. Тільки є одна маленька деталь — заснути на цій “робочій” частині ліжка вже не вийде (привіт, безсоння!). Тому ви повинні вибрати таке місце у квартирі, єдиним призначення якого буде ваша робота. Знову ж таки, уникайте поєднання особистого і робочого — ніяких звітів на дивані або на кухні. І підтримуйте порядок на вашому столі — ніяких брудних чашок, папірців і книжок з мистецтва. Пам’ятайте: вас ніщо не повинно відволікати.

Увімкніть фонову музику і позбудьтеся від дратівливих звуків

Якщо ви не можете зосередитися на роботі через сторонній шумі, спробуйте піти від зворотного і включити фонову музику. Виберіть щось ненав’язливе і монотонне, можете включити телевізор, але звук зробіть зовсім тихим, щоб ви не могли розібрати слова. Такий фон допоможе не лише зосередитися, але і заглушити всі шуми, що йдуть з вулиці і від сусідів. Ну а якщо вам потрібна гробова тиша, то купіть в аптеці беруші, і в собаки за стіною стане на одного слухача менше.

Іноді працюйте поза домом

Хоча б раз на тиждень потрібно міняти обстановку і працювати за межами дому. Коворкінг або маленьке затишне кафе з приглушеною музикою — відмінний спосіб урізноманітнити свої робочі будні і отримати нові враження і емоції. До того ж зміна місця порушить звичний сценарій і змусить мозок працювати інтенсивніше, ніж зазвичай — приготуйтеся записувати нові ідеї.

Заохочуйте себе до хорошої роботи

Якщо у вас зовсім немає настрою щось робити і ви розумієте, що навряд чи зможете записати сьогоднішній день у список активних, спробуйте придумати додатковий стимул, який допоможе вам взятися за роботу. Наприклад, пообіцяйте собі, що якщо ви не будете відволікатися протягом години, то в якості нагороди зможете подивитися одну серію улюбленого серіалу.

ДжерелоПереглядів: 159
banner