Екологічний комітет затвердив текст законопроєкту про промислове забруднення

Суспільство

У середу, 10 березня, на засіданні екологічного комітету депутати затвердили текст законопроєкту № 4167 Про промислове забруднення. Мета його – зменшення, запобігання та контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, навколишнє середовище, стічні води.


Про це на своєму сайті повідомив Народний депутат Едуард Прощук , пише Голос-Інфо.

16 лютого Верховна Рада України не підтримала законопроєкт №4167 у першому читанні та відправила його на доопрацювання в екологічний комітет.

«Загалом ми отримали й опрацювали понад 150 пропозицій та рекомендацій. Доопрацьований законопроєкт передбачає впровадження інтегрованих підходів у питаннях дозвільної діяльності та контролю у сфері промислового забруднення на основі Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди», – зазначає народний депутат Едуард Прощук.

Екокомітет доопрацьовав законопроєкт відповідно до отриманих пропозицій та рекомендацій від депутатів, Головного науково експертного управління, НАЗК, комітету з питань Євроінтеграції, Антикорупційного комітету та пропозицій громадських організацій.

«Затверджений текст законопроєкту про промислове забруднення передбачає впровадження поняття «інтегрований довкільний дозвіл», видачу інтегрованого дозволу для підприємств окремих видів діяльності, моніторинг викидів та контроль суб’єктів господарювання, які отримали цей дозвіл», – додає народний депутат Едуард Прощук.

Нагадаємо, законопроєкт № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» передбачає:

  • забезпечення високого рівня захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого дозволу;
  • визначення видів діяльності, які вимагають інтегрованого дозволу;
  • вимог щодо застосування найкращих доступних технологій та методів управління;
  • моніторингу викидів та контролю суб’єктів господарювання, які отримали інтегрований дозвіл.

Члени екологічного комітету підтримали та рекомендували розглянути законопроєкт на повторному першому читанні на сесії ВРУ.Переглядів: 191
banner