Експерти назвали 5 марок автомобілів, які іржавіють за кілька сезонів

Технології

Екземпляри, які дуже швидко піддаються корозії.

Автомобільні експерти склали список вживаних автомобілів, які іржавіють за кілька сезонів.

Ще років п’ятнадцять тому покупка майже будь-якого автомобіля з пробігом означала обов’язкову боротьбу з іржею на кузові. Середній рівень антикорозійної стійкості тоді був нижчим. Зараз проблем із гнилими машинами стало помітно менше. Однак, є винятки.

Chevrolet Lanos

Lanos свого часу виготовляли на заводі в Запоріжжі. Він був найдешевшою іномаркою на ринку. З роками стало зрозуміло, чим можна пояснити таку дешевизну — автомобіль зроблений із тонкого металу, який до того ж слабо чинить опір корозії. Більшість Ланосів зараз можуть похизуватися дірами в підлозі, на крилах і порогах.

У цій машині згнивають навіть такі елементи, як стійки кузова, рамка вітрового скла, лонжерони підлоги, моторний щит. Схильні до корозії навіть деталі підвіски! Загалом, знайти доглянутий екземпляр — велика проблема. А краще придивитися до інших моделей з більш довговічним кузовом.

Daewoo Nexia

У 1990-х і на початку нульових, модель Nexia була бестселером.

До техніки серйозних нарікань не багато, а ось кузов виявився слабенький. Іржавіє все: двері, крила, пороги, капот і навіть дах. І якщо ви зустрінете Нексію без іржі, то її, швидше за все, щойно “підлаштували” для перепродажу. Через рік-два вона знову стане “дірявою”. При цьому немає сенсу гнатися за рестайлінговою (з 2008 р.) версією — вони гниють не менше. Але свіжі зразки можуть попастися в хорошому стані — в силу юного віку вони ще не встигли піддатися корозії.

Ford Mondeo

Наскільки класними були ходові якості в перших трьох поколіннях моделі, настільки ж поганою в них була антикорозійна стійкість — іржавіли моментально. Третій за рахунком Mondeo виявився помітно більш стійким до корозії, проте і його є за що покритикувати.

Головне місце дислокації іржі Mondeo третього покоління — кромка даху над вітровим склом. Якщо попередній власник не обклеїв проблемне місце захисною плівкою — пиши пропало. Інший розсадник іржі — колісні арки. Підкрилки тут часто прилягають нещільно, тому між ними і металом затримується волога. Також власники скаржаться на швидку втрату товарного вигляду хромованого декору.

Ssang Yong Actyon

На початку своєї кар’єри Actyon був дуже популярним. Не дивно, що їх зараз багато на вторинному ринку. Але тільки, перш ніж купувати цю модель, треба сім разів подумати. До шести років багато Actyon здатні засмутити іржею на колісних арках, дверях і навіть стійках даху.

Mitsubishi Pajero

У наш антирейтинг, як не дивно, потрапив знаменитий японський позашляховик Pajero, який вже у п’ятирічному віці здатний засмутити появою іржі. Його дно оброблене антикорозійною мастикою тільки частково — там, де метал залишився непокритим, часто можна помітити “рижики”. Також “цвітуть” рамки стекол і дверні прорізи.

Звичайно, перераховані моделі при вдалому збігу обставин можна зустріти на вторинному ринку і без корозії.

ДжерелоПереглядів: 215
banner