Експерти розповіли, у чому мінус світлодіодних фар в автівках

Технології

Власники машин із такими фарами можуть попастись на великі суми грошей.

Світлодіодні фари, які встановлюються на більшості сучасних автомобілів, служать набагато менше, ніж заявляють виробники.

І якщо вони виходять із ладу завчасно, власники машин ризикують попасти на великі витрати через дорогий ремонт даного типу освітлення.

До відповідного висновку прийшов німецький автоклуб ADAC. Більшість автовиробників заявляють, що світлодіодні фари розраховані на весь життєвий цикл автомобіля, проте опитування ADAC, проведене серед автолюбителів, показало, що насправді така оптика “тримається” в середньому близько 15 років. Це значно менше середнього віку автомобілів, який у Німеччині зараз становить 18 років.

На практиці це означає, що якщо LED-оптика зламається, власнику доведеться вкластися в ремонт, який, до слова, недешевий: пов’язано це з тим, що найчастіше світлодіодні фари змінюються тільки у зборі через особливості конструкції. Наприклад, установка нових матричних фар (різновид LED-оптики) в Німеччині обійдеться приблизно в 3 000 євро.

Разом із тим експерти визнають той факт, що світлодіодні фари не мають собі рівних у якості освітлення, вони “прекрасні і дійсно дуже допомагають під час водіння вночі”. Однак, виробники зобов’язані їх зробити більш довговічними і не такими дорогими в ремонті, вважають фахівці.

ДжерелоПереглядів: 162
banner