Франківчанки зможуть безкоштовно обстежити груди

Без категорії
20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. У всьому світі саме чоловіки звертають увагу на цю проблему, хоч це патологія, яку найчастіше знаходять у жінок. Але не тільки в них.

Медики наголошують, що найважливіше – раннє виявлення. Бо рак грудей – прихована хвороба й діагностувати його дуже важко. А вчасне виявлення – це повернення здоров’я та збереження життя, йдеться на саті міського голови Руслана Марцінківа.

Начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко розповіла, що на жаль, 25% пацієнток при первинній діагностиці вже мають запущені випадки з метастатичними стадіями хвороби, які лікувати дуже важко. Тому важливо виявити проблему на ранній стадії, коли утворення менше ніж 5 міліметрів. Та в такому розмірі їх виявити без спеціального обладнання неможливо.

«Два року тому ми купили для міста мамограф, який дозволяє виявити цю проблему на ранніх стадіях. І кожна мешканка нашого міста може безкоштовно зробити на ньому обстеження. Важливо говорити про це та не відкладати візит до лікаря», – наголосив міський голова Руслан Марцінків.

До слова, 21-25 жовтня в усіх закладах охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, косметологічній клініці “БРАСС. Здорова шкіра” жінки можуть пройти обстеження (пальпацію) грудних залоз, та, за потреби – УЗД-обстеження чи мамографію (після попереднього запису).Переглядів: 273
banner