FILE - In this Monday, March 16, 2020 file photo, a patient receives a shot in the first-stage study of a potential vaccine for COVID-19, the disease caused by the new coronavirus, at the Kaiser Permanente Washington Health Research Institute in Seattle. On Friday, March 20, 2020, The Associated Press reported on stories circulating online incorrectly asserting that the first person to receive the experimental vaccine is a crisis actor. All participants who volunteered for the test were screened and had to meet a set list of criteria. They were not hired as actors to simulate a role. (AP Photo/Ted S. Warren)

Франківські медзаклади готові долучитися до дослідження вакцини від COVID

Суспільство

Франківські медзаклади готові долучитися до дослідження вакцини від COVID-19.


Про це Суспільному Карпати повідомив керівник відділу клінічних досліджень центральної міської клінічної лікарні Роман Фіщук.

“Міжнародні компанії планують провести глобальне дослідження по всьому світу, де буде залучено десятки тисяч здорових людей різного віку. Долучитися готова не тільки наша лікарня. У Франківську мінімум чотири заклади готові долучитися до такого дослідження. Ми чекаємо на розгляд в Україні”, – каже Роман Фіщук.

За його словами, центральна лікарня активно долучається до доступних досліджень під час пандемії. До прикладу, зараз вивчають перебіг захворювання на COVID-19.

“Ми шукаємо доступні дослідження для того, щоб створювати нові можливості та забезпечувати якісні умови надання допомоги нашим пацієнтам. Ті дослідження, які закінчилися, тривають та плануються в нас – це різні групи лікарських засобів, які впливають на аспекти захворювання. Деякі – на зменшення ризику ускладнень зі сторони серцево-судинної системи, на загальну імунну відповідь організму та мають специфічну противірусну дію”, – розповідає Роман Фіщук.

На запитання щодо побічної дії ліків, які використовують у дослідженні, медик відповів так: “Вони (ліки – ред.) вже зареєстровані в Україні, вони мають свої покази, ними користуються, їх призначають. Зараз їх використовують, щоб вплинути на певні механізми розвитку коронавірусу. В більшості участь в клінічних дослідженнях – це безпечно для пацієнтів. Побічних дій від ліків, які використовують при дослідженнях в Україні, не більше, аніж від препарату, який купують в аптеках. Ці ліки перевірені на безпеку. Тут доводиться, наскільки вони ефективні у порівнянні зі стандартним лікуванням, доступним на даний час”.



Переглядів: 408