Франківські студенти взяли участь у міжнародній конференції з охорони психічного здоров’я

Суспільство

Нещодавно в режимі онлайн відбулась IV міжнародна конференція «Ментальне здоров’я: глобальні виклики XXI століття», яка охопила учасників і спікерів з усіх шести континентів світу.


Участь у події разом зі своїми науковими керівниками взяли студентки третього курсу медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету Юлія і Тетяна Барбанові.

Про це повідомляє ІФНМУ.

Конференція відбувалась під егідою Світової федерації психічного здоров’я. Метою було забезпечення платформи для обміну ідей, побудови академічної співпраці між дослідниками з різних регіонів світу, а також поширення провідних практик та наукових досліджень з проблем охорони психічного здоров’я. Серед тем виступів були COVID-19, віртуальна реальність, штучний інтелект, Orthorexia Nervosa, Антарктика, права пацієнтів, паліативна допомога, самотність.

Юлія і Тетяна Барбанові разом зі своїми науковими керівниками асистенткою кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Іриною Ромаш та асистентом кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Іваном Ромашем працювали над міжкафедральним дослідженням «Психологічні, етичні і деонтологічні потреби пацієнтів».

«Метою нашої роботи було дослідити, якими якостями повинен володіти лікар 21 століття із точки зору сучасного пацієнта з метою покращення комплаєнсу, тобто співпраці лікаря із пацієнтом, — розповідає Юлія Барбанова. — Ми живемо в час стрімкого технічного розвитку. А це в свою чергу сприяє формування технічного підходу взаємовідносин лікар-пацієнт. Стрімкий та легкодоступний потік інформації, надмірна проінформованість хворих інколи ускладнює комплаєнс – співпрацю лікаря із пацієнтом». І ось тепер результати роботи були представлені на суд міжнародної наукової спільноти.

У свою чергу Іван Ромаш представив доповідь «Роль метформіну гідрохлорид в комплексній терапіі порушень вуглеводного обміну у пацієнтів із параноїдною шизофренією на тлі застосування атипових нейролептиків», а Ірина Ромаш виступила із доповіддю «Розлади соціального функціонування та якості життя у пацієнтів із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, поєднаною із дисплазією сполучної тканини».

Роботи івано-франківських учасників опубліковані англійською мовою у престижному науковому журналі «Mental Health: Global Challenges Journal».



Переглядів: 202
banner