Франківський Карітас допомагає жителям Сходу

Суспільство

415 продуктових та 250 гігієнічних наборів роздали потребуючим жителям Волновахи працівники місцевого Карітасу. Допомогу отримали від Карітасу Івано-Франківська у межах проєкту “Надання гуманітарної допомоги та організація літнього табору для ВПО і місцевого населення Волноваського району Донецької області”.


Про це кореспондентам Суспільного повідомила соціальний працівник Карітасу Волновахи Марія Дубракова.

За її словами, перед пандемією найперше допомагали малозабезпеченим внутрішньо переміщеним особам, проте через карантин довелося дещо змінити.

“Зараз, в першу чергу, забезпечуємо людей з інвалідністю та одиноких похилого віку, оскільки через карантинні обмеження вони не можуть виходити на вулицю. Потім – багатодітні сім’ї, одинокі матері, переселенці і загалом потребуючі”, – каже Марія Дубракова.

Із Заходу на Схід: франківський Карітас допомагає жителям Волновахи

Жінка розповідає, що потребуючих є в рази більше, аніж допомоги, особливо під час карантину: “Допомога актуальна завжди, а в часі карантину – це питання особливо загострилося. Багато людей втратило роботу, у нас, у районі, і раніше, до карантину, була проблема з роботою. Люди бідують. Потребуючих дуже багато. На жаль, багатьом доводиться відмовляти”.

Із Заходу на Схід: франківський Карітас допомагає жителям Волновахи

Гроші на купівлю наборів – 300 тисяч гривень – дала благодійна організація Welthaus Grats (єпархія Грац, Австрія).

За словами директора Карітасу Івано-Франківська отця Володимира Чорнія, з колегами зі Сходу співпрацюють з 2017-го року.

“З Волновахою співпрацюємо згідно з рішенням Синоду Єпископів. Кожна єпархія Західної України має збудувати у прифронтовій зоні каплицю і відкрити соціальне служіння. Ми співпрацюємо вже протягом трьох років. Ми збудували там богослужбову каплицю і посвятили. Також допомогли отцю Ярославу відкрити там Каратіс. Стараємося підтримувати їх”, – розповів отець Володимир Чорній.Переглядів: 190
banner