Франківський прокурор перевірив виправні установи області

Суспільство

На виконання пункту 8 наказу Генерального прокурора від 20.04.2016 № 161 «Про організацію діяльності прокурорів з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян» прокуратурою Івано-Франківської області розпочато комплексну перевірку дотримання прав ув’язнених та засуджених у виправних установах, розташованих на території області, пише Голос-Інфо з посиланням на Прокуратуру Івано-Франківської області.


Так, 29 липня 2020 року прокурор області Юрій Фреїшин відвідав державну установу «Івано-Франківська установа виконання покарань (№ 12)» та перевірив стан дотримання конституційних прав в’язнів.

Очільник регіональної прокуратури у супроводі начальника установи виконання покарань Володимира Атаманюка здійснив обхід території та режимних корпусів установи.

Під час відвідування колонії прокурор області оглянув приміщення сектору максимального рівня безпеки для тримання засуджених до довічного позбавлення волі, де зараз відбувають покарання 30 осіб, житлові приміщення, харчоблок, виробничі, медичні та комунально-побутові об’єкти установи, а також так звані «платні камери», які нещодавно запровадило Міністерство юстиції України в рамках експериментального пілотного проєкту, спрямованого на поліпшення побутових умов та харчування осіб, узятих під варту. До слова, за інформацією керівника установи, серед осіб, узятих під варту, вже є охочі скористатись такою послугою.

Спілкуючись із керівництвом установи, Ю. Фреїшин звернув особливу увагу на необхідність додержання протиепідемічних заходів щодо запобігання захворюванню засуджених на респіраторну хворобу COVID-19.

Особливу увагу він приділив також питанням додержання конституційних прав ув’язнених, їх матеріально-побутовому та медико-санітарному забезпеченню.

Стан дотримання прав засуджених в установах виконання покарань області й надалі перебуватиме в зоні особливої уваги керівництва прокуратури Прикарпаття.Переглядів: 207
banner