Функції рециркуляції повітря в салоні авто, якими мало хто користується, а дарма

Технології

Секрети кондиціонування, якими водії дарма не користуються.

Автомобіль, особливо сучасний — складний технічний пристрій із величезною кількістю розумних технологій і зручних рішень. За непримітною кнопкою рециркуляції повітря в салоні, ховаються три корисні функції. Однак не всі водії знають, як ними користуватися.

У літню спеку та в зимові морози нас рятують кліматична установка або кондиціонер. Коли холодно, ми робимо тепліше, викручуючи тумблер терморегулятора в червону зону. Коли жарко, поспішаємо швидше остудити розігріте повітря салону, установивши в салоні мінімальну температуру. Начебто все зрозуміло. Проте для чого потрібна ця дивна кнопка «рециркуляції повітря в салоні»?

У своїй масі водії використовують кнопку рециркуляції, як засіб боротьби з неприємними запахами. Минаєте ви повз смітники або наздогнали вантажівку, із якої летить неприємний сморід, ця кнопка прикриє заслінку зовнішньої припливної вентиляції, і ніяких вам неприємних запахів. Головне, встигнути зробити це заздалегідь, щоб система не встигла «вдихнути» в салон вашого автомобіля ці «аромати».

Однак мало хто використовує цю кнопку, простоюючи в заторах, де повітря точно відрізняється за своїм якісним складом від гірського. Так, наприклад, вченими було доведено, що використання кнопки рециркуляції на жвавих або коркових ділянках доріг, може знизити рівень шкідливого впливу забрудненого повітря водія на 20%.

Так, проїхати ввесь затор у режимі рециркуляції буде складно: із часом скло може почати пітніти та й повітря в салоні потрібно іноді оновлювати. І, тим не менш, рециркуляція укупі з салонними фільтрами — хороший засіб боротьби зі шкідливою складовою вихлопних газів.

Між тим є й інша функція маленької кнопочки. Вона потрібна ще й для того, щоб у зимові холоди салон прогрівався, як можна швидше. Схема така: при натисканні кнопки рециркуляції, клапан вуличного воздуховода перекривається, і пічка починає ганяти повітря, що знаходиться усередині автомобіля.

Незважаючи на впевнений мінус на вулиці, температура повітря в салоні у машини, яка постояла ніч на морозі трохи вище. До цього додається повітря, яке починає прогріватися з печі або від електричного догрівачів, який встановлюється в салоні деяких автомобілів у базових комплектаціях.

Отже, кліматичній установці потрібно менше енерговитрат на те, щоб прогріти салон. Тут вам і економія часу і палива. Головне, коли салон уже прогрітий, не забути відключити рециркуляцію, щоб вологість у повітрі не конденсувалася на холодному склі.

Система працює й у зворотний бік. Коли на вулиці спекотно, в автомобілі потрібно натиснути кнопку рециркуляції, і за тим же принципом, що і взимку, кліматична установка швидше охолодить повітря в салоні вашого автомобіля.

Не соромтеся вивчати ваш автомобіль. Він набагато складніший та розумніший, ніж можна собі уявити. Деякі його цілком буденні функції можуть відкритися вам по-новому.

ДжерелоПереглядів: 270
banner