Голова райдержадміністрації Калуша відвідала технічне училище

Суспільство

24 червня голова райдержадміністрації Жанна Табанець побувала у Калуському Вищому професійному технічному №7 училищі.


Про це Голос-Інфо дізнається від Калуської міської ради.


Майстри виробничого навчання на чолі із директором цього навчального закладу Володимиром Мельником провели ознайомлення з навчальним закладом.

У Калуському вищому професійному училищі №7 створені і функціонують п’ять навчально-практичних центрів. У грудні 2018 року тут відкрито навчально-практичний центр зварювальних технологій «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Зварник».


У 2020 році за рахунок освітньої субвенції заклад оснащено комплектом STEM-лабораторії та обладнанням для навчального кабінету географії на суму 2,5 млн грн. Це дало змогу створити STEM-простір, забезпечений сучасним обладнанням для програмування, комп’ютерного та автомоделювання. Використовуючи ІТ-технології, учні освоюють фрезерні та лазерні технології, проводять кліматичні, астрономічні, біологічні спостереження, опрацьовують їх результати, займаються конструюванням.


У приміщеннях училища зроблено ремонт, який здійснили студенти під керівництвом своїх наставників. Студенти працюють за сучасним устаткуванням, отримують ґрунтовні знання, опановують новітні технології. Крім того, училище співпрацює з відомими підприємствами. Як наслідок, студенти, закінчивши цей заклад, є затребуваними на ринку праці.


За словами Володимира Мельника, майже ніхто із випускників не залишається без роботи. Роботодавці бачать високий рівень знань, умінь і навичок у студентів училища, які здобувають професії столяра, паркетника, лицювальника-плиточника, штукатура, монтажника гіпсокартонних конструкцій, пічника, електрогазозварника, коваля, оператора комп’ютерного набору, касира, автослюсаря, електромонтера, кухаря-офіціанта, кравця.


До речі, більшість професій є інтегрованими. Це означає, що випускники стануть дипломованими фахівцями одразу з двох чи трьох професій. Тож їм буде набагато легше знайти роботу, ніж, приміром, випускнику вишу, котрий має лише одну спеціальність.


Зрештою, найбільше шансів працевлаштуватися було і залишається в представників робітничих професій. Постійним попитом користуються спеціальності: столяр, маляр, штукатур, лицювальник-плиточник. У центрі зайнятості, як показує досвід попередніх років, постійно є заявки на фахових електрогазозварників, слюсарів з ремонту автомобілів, електромонтерів, сантехніків, кухарів, офіціантів. А ще для випускників шкіл Калущини не останню роль відіграє і те, що здобути насправді перспективну спеціальність можна недалеко від свого місця проживання – у Калуші, у Вищому професійному училищі №7.


Переглядів: 173
banner