Головні помилки при установці шин під час шиномонтажу

Технології

Простежте за майстрами.

Шиномонтаж — начебто нехитра процедура: майстри зазвичай працюють швидко і на автоматі. Людський фактор, проте, нікуди не дінеш, і помилки трапляються. Щоб перевірити, чи все зробили правильно, важливо знати декілька нюансів по шинній темі

Ненаправлений малюнок протектора

Прості моделі шин додаткової уваги не вимагають. Їх можна встановлювати на диски буквально не дивлячись: сторону й напрямок дотримуватися не потрібно. В них симетричний рисунок протектора, який однаково ефективно «гребе» в обох напрямках. Додаткових маркувань на боковинах такої гуми не передбачено. Колеса в зборі з подібними покришками можна змінювати не замислюючись: передні з задніми, ліві з правими, хоч по діагоналі.

Спрямований малюнок протектора

Шини з направленим малюнком протектора вимагають дотримувати правила у напрямку обертання. Впізнати їх можна по маркуванню Rotation («напрям») і стрілкою в потрібну сторону на бічній поверхні. Поставите навпаки, і шини стануть затягувати воду до центру протектора, замість того, щоб відводити її звідти. Помилку видасть підвищений рівень шуму при їзді. Будучи змонтованими на диски, спрямовані покришки дозволяють міняти колеса при сезонному перевзуванні тільки в межах одного боку кузова — передні з задніми.

Асиметричний малюнок протектора

Рідше зустрічаються асиметричні моделі. Їх протектор має різний малюнок по лівій і правій сторонах. Щоб не переплутати, є підказки — слова Inside та Outside на боковинах, що позначають внутрішню і зовнішню сторони відповідно. При правильній установці водій повинен бачити тільки маркування Outside. Колеса з асиметричною гумою в зборі можна міняти як завгодно: шина вже надіта на диск правильною стороною.

Асиметричний і спрямований одночасно — так теж буває?

Часто автовласники зауважують, що є шини з асиметричним малюнком протектора ще й спрямовані. Такі моделі є в лінійці майже кожного виробника шин. Ось характерний приклад: Continental ContiCrossContact™ UHP. Вони мають асиметричний малюнок протектора і відповідні маркування Inside та Outside. Однак при встановленні коліс згідно з цим маркуванням видно, що на одній стороні «ялинка» протектора спрямована вгору, а на інший — вниз. Якщо маркувань з зазначенням напрямку обертання шини немає, то вона може обертатися в будь-яку сторону. Так що нічого страшного в цьому немає, запевняє виробник.

Бувають, правда, винятки — моделі з асиметричним, спрямованим малюнком і маркуваннями Inside/Outside, а також Left/Right. При монтажі цих шин потрібна подвійна увага: потрібно дотримати й напрямок, і сторону одночасно. Такі шини можна ставити строго ліворуч або праворуч. Але такі моделі — велика рідкість.

Резюмуємо! Якщо відкинути ексклюзив у вигляді асиметрично-спрямованої гуми, залишаються асиметричні та спрямовані окремо. Перші вимагають уваги при монтажі на диски, а потім їх можна переставляти на машині, не замислюючись. Другі теж збирають, дивлячись на малюнок, а потім і сам автомобіліст повинен враховувати особливості моделі при перевзуванню і не міняти колеса лівої та правої сторін місцями.

ДжерелоПереглядів: 273
banner