Популяризація німецької: в Івано-Франківську відбулася конференція германістів України (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 27 вересня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на базі кафедри німецької філології факультету іноземних мов відбулася Міжнародна наукова конференція – ХХVI Конгрес Асоціації українських германістів.

Ми приїжджаємо, щоб заохотити до вивчення німецької мови“, – говорить пані Анна, президент асоціації германістів України.

В асоціації залучений 151 учасник, з яких 131 – вчителі германістики з усієї країни.

Щороку восени ми проводимо такі конференції. Кожного року ми відбираємо той університет, який цього заслуговує“, – додає Анна.

Для університету це масштабна подія, яка проводиться уперше. Німецьку вивчають, у нас вона завжди була популярною. Через тісні контакти ця мова залишається другою після англійської” – каже Олег Остапович, завідувач кафедри німецької філології.

Далі представники університету вітали усіх присутніх на конференції та розповідали про германістику в Україні та Івано-Франківську зокрема.

Протягом останніх років ми бачимо, що зацікавленість німецькою мовою збільшується“, – зауважив Ігор Цепенда, ректор університету.

Андрій Венгринович, доцент кафедри німецької філології вважає, що все-таки вивчення англійської мови переважає. Саме тому, розвиток інших мов також є важливим.

Зараз відбувається повне “занглійщення” освіти. Саме тому асоціація українських германістів, подібними конференціями повинна зініціювати інформаційну та популяризаційну роботу щодо недопущення витіснення німецької мови із загальноосвітніх закладів і закладів вищої освіти“, – додає доцент.

Така конференція хороша нагода для обміну досвідом. Виступи спікерів звучали як українською, так і німецькою мовами.

 Переглядів: 157
banner