Калуський мер збирається у відставку: депутати проти

Суспільство

Нещодавно міський голова Калуша написав заяву про відставку.


Сьогодні, 24 червня, на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати розглянули заяву Андрія Найди про його відставку, пише Голос-Інфо з посиланням на Вікна.

Проєкт рішення міської ради на сесії зачитав секретар ради Віктор Гільтайчук. У рішенні йшлося про те, щоб взяти заяву міського голови до відома та звільнити його з займаної посади з 24 червня. А також вивести Андрія Найду зі складу виконавчого комітету Калуської міської ради, доручити секретарю міськради тимчасово здійснювати повноваження міського голови до моменту вступу на посаду міського голови, обраного на позачергових виборах, або до відкриття першої сесії міської ради, обраної на чергових місцевих виборах.

Депутатка Ольга Сікора запропонувала доповнити проєкт рішення ще одним важливим пунктом — зобов’язати секретаря міської ради звернутися до Верховної Ради України щодо призначення позачергових виборів міського голови. За Виборчим кодексом їх має призначити Верховна Рада України не пізніше ніж у 90-денний строк з дня дострокового припинення повноважень міського голови.

Віктор Гільтайчук прокоментував: за законом звернення до ВРУ має бути направлене впродовж 15-ти днів після дострокового складання повноважень міським головою. За словами секретаря, вже спілкувалися з представником ВРУ — куратором в Івано-Франківській області, і знають, який пакет документів потрібно зібрати і направити у ВРУ.

Депутата Ірина Очкур назвала заяву міського голови неординарною і унікальною для української політики:

— Здоров’я  і життя людини є найбільшою цінністю, і це хтось не може вирішувати замість вас. Ви почали хороші нові починання: відкритість, доступність… Пропонуємо лікарняний, відпустку і повертайтеся до громади. Фракція «Європейської солідарності» закликає колег утримуватися.

— Не треба робити цього кроку, дуже прошу. Я вже проходив ці кроки, прошу підтримати, — відповів на це Андрій Найда.

Проте депутати цього разу міського голову не послухали, а пакет документів для призначення в Калуші позачергових виборів міського голови поки що не знадобиться: заяву Андрія Найди підтримали всього шість депутатів. Більшість — не голосували або утрималися.

Так що Калуська громада залишається з міським головою. Принаймні, поки що. А подальший перебіг подій буде залежати, в першу чергу, від позиції міського голови: якщо він наполягатиме на складанні повноважень, то до питання можуть повернутися на наступній сесії.Переглядів: 169
banner