Калуський суд допоміг чоловіку вибороти право на отримання пенсії

Суспільство

Пенсійний фонд відмовився приймати архівну довідку і перераховувати пенсію. Калуський суд допоміг чоловіку встановити факт належності документа.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області


Заявник звернувся до Калуського суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлювального документа.
Чоловік пояснив, що розпочав роботу у колгоспі ім. Кірова в Калуському районі, там йому заповнили та видали трудову книжку. Згідно з подальшими документами колгоспу ім. Ілліча та ім. Кірова, наявних на зберіганні в архівному відділі Калуської районної державної адміністрації, «по батькові» заявника допущено помилку.


Врахування стажу, заробленого в колгоспах ім. Ілліча та ім. Кірова, впливатиме на розмір пенсії, проте через наявну помилку у «по батькові» заявника, пенсійним органом відмовлено у прийнятті у нього архівної довідки та проведенні перерахунку пенсії.
Провівши аналіз письмових доказів, які містяться в матеріалах справи, зіставивши пояснення заявника, викладені в заяві, суд прийшов до висновків, що архівна довідка належить чоловіку.


Після набрання рішенням законної сили, заявник матиме можливість реалізувати конституційне право на соціальний захист, адже кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.


Переглядів: 459
banner