Калуський суд постановив відшкодувати майнову шкоду за наслідки ДТП

Суспільство

22 березня Калуський міськрайонний суд розглянув позовну заяву про відшкодування майнової шкоди завданої дорожньо-транспортною пригодою. Позивач стверджував, що у жовтні 2021 року на автозаправній стоянці біля м. Рівне в його авто в’їхав відповідач здаючи заднім ходом. Зіткнення сталось внаслідок необережного кермування відповідача.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області


Після цієї події, страхова компанія нарахувала виплату у розмірі 4090,88 грн. Згідно з умовами договору відповідача, було сплачено 1490,98 грн. Відповідачем ж мало бути сплачено розмір франшизи згідно з договором – 2600 грн, проте сплатити цю суму відповідач відмовився.


Дослідивши та проаналізувавши докази по справі, суд встановив факти та відповідні їм правовідносини. У цивільному кодексі України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичній або юридичній особі, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.


Таким чином, оскільки страхова компанія виплатила позивачу страхове відшкодування у розмірі 1490,98 грн., яке повністю не покриває завдані відповідачем збитки у розмірі 4090,98 грн., то різниця між фактичним розміром шкоди і страховим відшкодуванням у розмірі 2600 грн., підлягає стягненню із відповідача.


На додаток суд вирішив стягнути із відповідача на користь позивача 1073, 60 грн. судового збору, сплаченого ним за подання до суду позовної заяви.
Переглядів: 521
banner