Калуський суд засудив групу осіб, які повторно скоїли крадіжку

Суспільство
17 березня Калуський міськрайонний суд розглянув кримінальну справу та виніс вердикт. Під час розгляду справи стало відомо, що мешканець Калуша та району попередньо змовившись між собою, в умовах воєнного стану, вирішили пограбувати підвальне приміщення.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області


З цією метою обоє підійшли до багатоквартирного будинку, де один залишився на чатах, а інший заліз до підвалу, звідки викрав точильний верстат. Після крадіжки обвинувачені розпорядилися викраденим на власний розсуд.


Опріч того один із обвинувачених в 2019 році заподіяв тяжкі тілесні ушкодження своєму знайомому від яких той помер. Матеріалами справи встановлено, що група осіб спільно розпивали спиртні напої. Згодом почувши крик дівчини із цієї компанії про допомогу обвинувачений побачив знайомого, який намагався зґвалтувати дівчину.


Він завдав удар кулаком в ділянку голови, від якого чоловік впав на землю, а опісля наніс ще декілька ударів ногами в ділянку голови та грудей лежачому, в результаті чого спричинив потерпілому тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми з крововиливами під м’яку мозкову оболонку.


Цього ж дня каретою швидкої допомоги потерпілого доставлено у реанімаційне відділення, однак від отриманих травм той помер.


При призначенні покарання, суд враховував покази свідків, документальні докази та висновок експерта відповідно до якого, потерпілому було нанесено не менше 7-8 ударів в ділянку голови, в ділянку грудної клітки 1 удар, в ділянку правої ноги 1 удар, в ділянку лівої ноги 1 удар.


Тобто, як мінімум, 10 ударів, при цьому щонайменше 7 з них в ділянку голови та зі слів свідка удари були жорстокими. Потерпілий помер на протязі не більше 3 годин після нанесення йому тілесних ушкоджень.


Суд вважає, що обвинувачений усвідомлював суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачав їх суспільно небезпечні наслідки у вигляді тяжких тілесних ушкоджень і хоча не бажав, але свідомо припускав їх настання. Також звернув увагу на поведінку обвинуваченого після вчиненого він не намагався допомогти потерпілому не викликав швидку допомогу, а навпаки – відтягнув його тіло на декілька метрів та втік з місця події.


Таким чином за сукупністю кримінальних правопорушень, суд призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років.


Що стосується іншого обвинуваченого у крадіжці точильного верстата, то суд враховує, що він раніше був неодноразово засуджений. Востаннє  18.08.2021 Рожнятівським районним судом Івано-Франківської області за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 5 років 10 місяців позбавлення волі. А тепер вчинив новий умисний злочин проти власності, що своєю чергою свідчить про його стійку криміногенну поведінку.


Таким чином, суд вважає, що обвинувачений є особою суспільно-небезпечною і його виправлення та перевиховання можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства, а тому щодо нього необхідно і доцільно обрати покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років.


На думку суду, в даному конкретному випадку саме таке покарання буде пропорційним і співрозмірним ступеню тяжкості вчиненого та його наслідкам, необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та запобігання новим злочинам.Переглядів: 352
banner