фото з мережі інтернет

Карантин на Прикарпатті: чи дотримано прав людини?

Суспільство

У випадку встановлення режиму надзвичайного стану, громадяни України повинні будуть дотримуватися встановленого правового режиму, що передбачає часткові порушення прав людини. У такій ситуації громадяни можуть лише фіксувати певні порушення і відстоювати свої права у судовому порядку.


Про те, чи нові умови життя прикарпатців не порушують прав людини, розповів кореспондентам Суспільного доктор юридичних наук Віталій Книш, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

Як виявилося, з правової точки зору не всі рішення місцевої влади, які стосуються карантинних умов запобігання поширення коронавірусу, є логічними з точки зору дотримання прав людини.

Наприклад, в Івано-Франківську на час карантину припинено роботу громадського транспорту. Як зазначив Віталій Книш:

“Права людей у цих умовах перевезення були обмежені, оскільки на той час не було оголошено про надзвичайний стан чи надзвичайну екологічну ситуацію. Якщо обмеження вже встановлювалися, то мав бути визначений графік з таких обмежень. Все одно для перевезення населення, окрім медичних працівників чи екстреної служби, можна було зберегти транспортне перевезення для громадян у кількості, що не перевищує обсяг, що визначений у постанові, – до 10 осіб”.

У Коломиї заборонили перебування дітей віком до 12 років на вулицях міста без супроводу дорослих. Рішення ухвалила міська комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“З точки зору обмеження вікової категорії, це питання є незрозумілим для населення. Бо малолітніми за Цивільним Кодексом України визнаються особи до 14 років, з 14 до 18 років – неповнолітні діти. Тобто, таке обмеження – до 12 років – потребує додаткового обґрунтування. Тому, очевидно, будуть заперечення по цьому питанню з боку самого населення. Якщо брати з правової точки зору, то тут треба акцентувати увагу не так на суворо обмежувальних, як на превентивних, профілактичних заходах, які стосуються санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Це стосується масок, дезінфекції, – коли мова йде про взаємодію органів державної влади і обов’язків батьків стосовно дітей. Але в розрізі встановлених вікових груп”, – пояснив Віталій Книш.

Авторка: Мар’яна Джердж



Переглядів: 227
banner