Кавова дієта: плюси, протипоказання та недоліки

Здоров`я

Як пити каву, щоб схуднути.

Кава — улюблений напій мільйонів дівчат, адже саме цей унікальний продукт допомагає піднятися з ліжка навіть тоді, коли це здається нереальним.

Кавова дієта — відносно нове явище, яке вже встигло набрати популярність. Дієта полягає у вживанні декількох чашок кави в день, обмежуючи при цьому споживання калорій.

Деякі люди повідомляють про короткочасне схуднення за допомогою цієї дієти. Однак, у неї є істотні недоліки. Давайте в усьому розберемося.

Що таке кавова дієта?

План кавової дієти передбачає вживання не менше 3 чашок (720 мл) світлої смаженої кави в день. Така кава, як правило, містить більше поліфенольних антиоксидантів, ніж темна.

Доктор Арно, який вважається засновником цього методу схуднення, віддає особливе значення виду кави, який ви вибираєте, і способу його приготування. Він рекомендує злегка обсмажену каву з цільних бобів, які ви повинні змолоти вдома і зварити з використанням відфільтрованої води.

На дієті ви можете пити стільки кави, скільки хочете — з кофеїном або без нього — до тих пір, поки не досягнете мінімуму в 3 чашки (720 мл). Однак, важливо уникати використання цукру або вершків.

Також рекомендує замінити одне приймання їжі в день домашнім зеленим смузі з високим вмістом клітковини. Інші страви та закуски мають бути низькокалорійними і багатими клітковиною з цільного зерна, фруктів та овочів. Автор також закликає уникати продуктів з високим ступенем обробки.

У книзі доктора Арно приклади планів харчування містять близько 1500 калорій на день, що набагато менше, ніж споживає звичайна людина. Відповідні страви для цієї дієти включають тофу і овочеве рагу з коричневим рисом або салат з куркою, приготовленою на грилі.

Потенційні переваги кавової дієти

Кава багата кофеїном і антиоксидантами, званими поліфенолами, які мають кілька переваг для здоров’я, включаючи зменшення запалення і пошкодження вільними радикалами.

Що до втрати ваги, у каві є дві потенційні переваги — зниження апетиту і посилення метаболізму.

Може знизити апетит

Доктор Арно стверджує, що кава може придушити ваш апетит, тим самим допомагаючи знизити щоденне споживання калорій. Деякі дослідження показують, що це дійсно так. Тільки якщо вживати каву незадовго до їжі.

Проте вживання кави за 3-4,5 години до їди, мабуть, не впливає на те, скільки ви з’їсте при наступному прийманні їжі. Тому все ще потрібні додаткові дослідження.

Може прискорити метаболізм

Кава з кофеїном дійсно може збільшити кількість спалюваних калорій і жиру, полегшуючи втрату ваги.

В одному огляді, який включав понад 600 людей, дослідники виявили, що більше споживання кофеїну було пов’язано зі зниженням ваги, індексу маси тіла (ІМТ) і маси жиру. Коли споживання кофеїну учасниками подвоїлося, їх вага, ІМТ і маса жиру знизилися на 17-28%.

Є ще кілька подібних досліджень, однак велика їхня частина проводилася у 1980-х і 90-х роках. Більш пізні дослідження допоможуть зміцнити або спростувати ці висновки.

Побічні ефекти кавової дієти

Кава містить корисні антиоксиданти і може допомогти вам схуднути, пригнічуючи апетит і покращує обмін речовин. Однак кавова дієта має кілька недоліків.

Надлишок кофеїну

Хоча кава без кофеїну є одним з варіантів кавової дієти, більшість людей воліють звичайну каву. Крім того, багато з метаболічних переваг кави пов’язані з кофеїном.

Проте надмірне споживання кофеїну може привести до ряду проблем зі здоров’ям, таких як високий кров’яний тиск.

В одному обсерваційному дослідженні вивчався зв’язок між кавою і кров’яним тиском у більш ніж 1100 осіб. Ті, хто вживав три або більше чашок кави на день, мали більш високі показники артеріального тиску, ніж ті, хто не пив напій зовсім.

Кофеїн також є сечогінним засобом, що означає, що ви виводите більше рідини через сечу. Якщо ви п’єте багато кави, вам, можливо, доведеться частіше користуватися туалетом. Крім того, багато важливих електролітів можуть бути втрачені з рідиною, включаючи калій. Втрата занадто великої кількості калію може призвести до стану, який називається гіпокаліємія, що може вплинути на здоров’я м’язів і серця.

Нарешті, надмірне споживання кофеїну було пов’язане з серцевими нападами, головним болем, безсонням, підвищеним ризиком переломів кісток, остеопорозом і навіть депресією.

Відновлення ваги

План дієти, що передбачає різке скорочення споживання калорій до рекомендованих 1500 в день, зазвичай призводить до відновлення ваги через низку змін, через які проходить ваше тіло при обмеженні калорій.

Різке зниження калорійності може сповільнити обмін речовин, а гормональні зміни, що виникають в результаті, можуть підвищити ваш апетит. Саме тому дуже важко схуднути на дієтах, які вимагають від вас значного зниження споживання калорій. Кінцевим результатом часто є відновлення ваги.

Згідно з деякими дослідженнями, близько 80% людей, які худнуть на низькокалорійній дієті, набирають вагу в перший місяць після її закінчення. Майже 100% людей повертають всю свою втрачену вагу протягом 5 років після припинення дієти.

На жаль, кавову дієту не можна назвати здоровим планом схуднення. Збільшення споживання білка і клітковини, зменшення кількості споживаного рафінованого цукру і регулярні фізичні вправи допоможуть вам скинути вагу ефективніше і безпечніше.

І не варто забувати, що для більшості людей найкраща дієта для схуднення — це та, якої вони можуть дотримуватися все життя.

Джерело