Кіберполіція Франківщини викрила держреєстратора в аферах з нерухомістю

Суспільство

Посадовець в інтересах третіх осіб вніс зміни у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно. В результаті таких дій незаконно оформлено право власності на нерухомість, яка перебуває під арештом. Наразі прикарпатцю слідчі повідомили про підозру та в ході кримінального провадження будуть встановлено всі обставини злочину.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області.

Протиправну діяльність державного реєстратора, який незаконно здійснив перереєстрацію нерухомого майна, задокументували співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області спільно зі слідчими обласного управління поліції та за процесуальним керівництвом обласної прокуратури.


В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що 33-річний мешканець Прикарпаття, перебуваючи на посаді державного реєстратора однієї із сільрад Івано-Франківщини, вніс несанкціоновані зміни до реєстру прав власності на нерухоме майно. Вказане майно на момент незаконних дій перебувало під арештом суду.

Таке рішення посадовець ухвалив на підставі недостовірних документів, які подала керівниця житлово-будівельного кооперативу.

Після цього зловмисник вніс зміни у Держреєстрі речових прав щодо об’єкту незавершеного будівництва, попри відсутність дозволів органу місцевого самоврядування та органу виконавчої влади, що реалізують державну політику з питань архітектурно-будівельного контролю.


Багатоквартирний будинок введено в експлуатацію без обов’язкової сплати пайової участі у розвитку інфраструктури. Відтак, незаконно оформлено право власності на 36 квартир, 12 нежитлових приміщень і 9 гаражів.

Максимальне покарання, яке загрожує правопорушникові – позбавлення волі на строк до шести років.
Правоохоронці проводять слідчі дії, щодо встановлення та затримання спільників підозрюваного.


Переглядів: 214
banner