Кілька безглуздих порад, які доводиться чути вагітним жінкам

Поради

Деякі поради для вагітних є справжніми дурницями.

Варто жінці завагітніти, і з усіх боків починають на неї сипатися — ні, не пропозиції допомогти і не питання, чи не треба поділитися досвідом, а суворі команди, вказівки, і майже кожна — у формі категоричної заборони. Ми ділимося з вами цими безглуздими речами.

Ніяких кішок вдома

Перше ж питання, яке чують багато жінок, оголосивши, що у очікуванні дитини — куди подінеш кішку? А іноді відразу категоричне: терміново кішку прилаштовуйте. Чому? Аргументи виглядають більш, ніж дивно. Обов’язково заразишся від кішки. Подряпає немовляті обличчя. У дитини буде алергія.

Насправді, присутність тварин вдома зменшує ризик розвитку дитячих алергій, багато кішок дуже зворушливо піклуються про малюків (важливо вміти, звичайно, їх познайомити один з одним), а токсоплазмоз — та сама хвороба — загрожує вагітній, тільки якщо вона після прибирання туалету не митиме руки, а почне замість цього їх облизувати. Але так навіть вагітні зі своїми різкими змінами смакових звичок не вчиняють. Добре, про всяк випадок можна перекласти прибирання котячого туалету на рідних.

Найгірше, коли, переконавшись, що вагітна і чути не хоче “корисних порад”, це намагаються потайки втілити проти її волі, забравши кудись кішку (і зовсім не обов’язково в іншу родину, на жаль).

Припини їсти. І пити

Вагітна не повинна погладшати — просто нав’язлива манія у деяких людей. Незалежно від того, наскільки відповідає лікарським графікам набір ваги, вагітну жінку осаджують стривожені знайомі і незнайомі, які стежать за тим, щоб вона не з’їла булочку або тістечко — адже після пологів настільки важко скидати вагу!

Гірше того, знаходяться ті, хто пропонують боротися з набряками… зменшенням кількості рідини на добу до літра. Для вагітної жінки це не просто неприємно, але й небезпечно для її здоров’я і здоров’я майбутньої дитини, а набряки взагалі з’являються не через те, що жінка п’є — у них є певні медичні причини.

Чиста магія

Більша частина порад для вагітних порадує етнографів і антропологів — від них дме спадкоємністю традицій, магічним мисленням, народними забобонами і уламками язичницьких світоглядів. А ось жінкам від купи заборон, які їм повторюють усі, хто хоче, радості ніякої. Ані сісти пов’язати (“дитині пуповину на шию зав’яжеш!”), ані зачіску освіжити (“вагітним стригтися ні-ні!”).

Серед порад, зав’язаних на магічному мисленні — не дивитися на червоне і вогонь (дитина буде неспокійною або рудою), не говорити про вагітність (навіть коли живіт вже схожий на дирижабль — наврочиш!), не купувати дитячі речі (наврочиш, наврочиш, наврочиш), витягнути усі сережки і пірсинг заздалегідь (а то шлях дитині “заколеш”), не носити в одязі шпильок (з тієї ж причини), не сміятися (дитина плакати буде), дивитися тільки на гарне (а то дитина народиться “з вадою”).

Окрема порада: “що завгодно, тільки не кесарів!” Чому? Тому що зв’язок з мамою розірветься і дитина зростатиме “чужою”. Добре, а що завгодно, тільки не кесарів, включає у себе смерть матері або дитини? А травми під час пологів?

Деякі магічні поради, до речі, є явним привітом з тих часів, коли багато дітей вмирали під час пологів, і багато вагітностей не закінчувалися поповненням у родині — медицина була погана, уся надія була на природний відбір. Тож дійсно не було особливого сенсу заздалегідь готувати “придане”, наприклад — легше було спочатку використовувати те, чим вже користувалася старша дитина або племінник, ніж даремно працювати на того, хто, з досить великою ймовірністю, ще й не виживе. Але у наш час смерть дитини вже давно не є нормою, тож практичну частину поради на кшталт “не говори про вагітність, не ший пелюшки” давно втратили. Залишився один жах перед пристрітом, але з цим краще до психолога, а не до вагітної.

Страх перед усім новим

Ще, напевно, з давнини відносно нове у побуті і їжі потрапляє у народній свідомості під категорію небезпечного для матері і дитини. У наш час це мобільні телефони, комп’ютер, мікрохвильовка — вони обов’язково “опромінять” дитину і народиться “мутантик”. Телевізор і радіо припинили опромінювати років двадцять та сорок тому — а нещодавно не можна було навіть музику послухати або серіал подивитися без зауважень від старшого покоління.

Ймовірно, постійні вказівки не фарбувати волосся і нігті, тому що “хімія” — теж про те, що все нове, сучасне є шкідливим.

У їжі обов’язково виявиться небезпечним все “іноземне” — кава, чай, шоколад, цитрусові і тропічні фрукти, морепродукти та просто “іноземні цукерки” на зразок відомих глазурованих драже. Притому немає ніяких реальних досліджень або великих спостережень, якими готові ділитися молоді мами на форумі і які підтверджували б, що від чаю та апельсинів діти народжуються хворобливими і алергічними.

Даремно сказані розумні речі

Деякі речі дійсно небезпечні для вагітних — за певних особливостей протікання вагітності. Це кава і міцний чай, регіт і переляк, гімнастика і піднімання рук, танець і польоти на літаку. Біда у тому, що всі ці заборони оточуючі намагаються накласти на цілком міцну вагітну, яка нічого неприємного не помічає, рухаючись під музику або випиваючи чашечку кави. Це все одно, що рекомендувати людині без діабету дотримуватися дієти для діабетиків — гірше людині не стане, але навіщо?

ДжерелоПереглядів: 210
banner