Кіт заліз на дерево і не може спуститися — що робити

Наука

Бувають випадки, коли без допомоги не обійтися.

Більшість котів без зусиль підіймається на високі дерева, а ось спуститися вниз може далеко не кожна тварина. Найбільші труднощі відчувають домашні вихованці, які опинилися на висоті випадково, наприклад, злякавшись собаки. Як уберегти кота від травм і допомогти йому злізти з дерева?

Як зрозуміти, що котові потрібна допомога?

Якщо ви помітили кота на дереві, не варто відразу панікувати. Спочатку з’ясуйте, чи дійсно тварина не може спуститися вниз. Коли кіт спокійно сидить на гілці і стежить за тим, що відбувається навколо, швидше за все зараз він просто відпочиває і зможе злізти сама. Якщо ж тварина злякано, кидається з боку в бік і кричить, то тоді без стороннього втручання не обійтися. Такі коти рідко злазять самі, до того ж з кожною годиною вони будуть слабшати від стресу і зневоднення.

Але ж ці тварини — прекрасні альпіністи, здатні забратися практично на будь-яку поверхню! Насправді вигнуті кігті кота допомагають, коли він хапається за кору дерева при підйомі вгору, однак при спуску вони працюють по-іншому. На відміну від білок, коти не можуть спускатися вниз головою. Вони повинні робити це приблизно так само, як люди, коли спускаються по сходах. Це важче зрозуміти і освоїти. До того ж, чим менше у вихованця досвіду лазіння по деревах, тим вище ризик отримати серйозну травму.

Надаємо допомогу

Іноді кіт здатний спуститися з дерева сам. Буде потрібно лише трохи часу, а також відсутність відволікаючих факторів. Спробуйте покликати вихованця і обережно поманити ласощами. Якщо це не спрацює, залиште миску з їжею біля коріння дерева і відійдіть. Доброю приманкою буде тунець, оскільки він має сильний запах і подобається багатьом котам. Якщо тварина зголодніла, це може спрацювати. Важливо не злякати кота, поки він спускається. Попросіть людей навколо розійтися і не шуміти.

Ви також можете спробувати розстелити покривало або покласти старий матрац під дерево. Якщо кіт добре бачить землю, він спробує стрибнути або спуститися вниз. Інший спосіб допомогти вихованцеві — притулити до дерева стійку драбину або велику гілку. Переконайтеся, що вони добре закріплені, а потім відійдіть. Цей “міст” стане в нагоді котові при спуску.

Коли перераховані вище методи не працюють, варто забратися наверх, щоб зняти кота. Важливо: підготуйте міцну драбину, яка точно не впаде разом з вами і котом! Не намагайтеся рятувати тварину поодинці: вам знадобиться страховка біля підніжжя драбини. Одягніть щільні довгі рукавички і одяг з довгим рукавом, оскільки навіть ласкавий вихованець може проявити агресію в стресовій ситуації. Не віддирайте кота від дерева силою, щоб не пошкодити йому кігті.

Можна підняти на мотузці переноску для домашніх тварин або кошик для білизни, якщо гілка знаходиться не дуже високо. Покладіть усередину трохи їжі або ласощів і подивіться, чи не приверне це котячу увагу. Якщо пощастить, тварина зреагує на приманку і зайде в переноску, яку ви потім обережно спустите вниз.

Якщо нічого не спрацює, зверніться в професійну службу порятунку тварин або МНС. Деякі радять почекати 24 години і дати котові шанс спуститися самостійно, проте приймати рішення потрібно виходячи з конкретної ситуації. Якщо на вулиці холодно, дощить або кіт явно відчуває сильний стрес, зверніться за допомогою негайно.

Пам’ятайте, що кіт, який на довго застряг на дереві та не має доступу до їжі або води, буде зневоднений і ослаблений від голоду. У деяких містах працюють волонтери та спеціальні організації, готові прийти на допомогу тваринам.

ДжерелоПереглядів: 748
banner