Ключові моменти, про які важливо не забути при звільненні

Територія успіху

Потрібно не забути про деякі ключові моменти.

Для багатьох людей дуже важливо знати, як правильно звільнитися, щоб не створити конфліктів і залишити після себе приємне враження. Процес звільнення повинен проходити спокійно. Також потрібно не забути про деякі ключові моменти, які слід зробити перед звільненням.

Найголовніше — ніколи не йдіть з негативом. Не потрібно сваритися з роботодавцем і колишніми колегами, спалюючи за собою всі мости. Наш світ тісний. Є ймовірність, що ви знову зустрінетеся з цими людьми. Ввічливість і вміння вибудовувати діалог показують вас зрілою людиною і професіоналом.

Проведіть аналіз

Потрібно звільнятися, якщо ви відчуваєте, що це місце роботи вам не підходить, що ви можете більше, що відчуваєте емоційне вигоряння. Необхідно провести аналіз ситуації і зробити відповідні висновки.

Повідомте начальнику особисто

Важливо повідомити керівника про своє рішення тет-а-тет. В цьому випадку електронний лист не підходить, бо начальник може подумати, що ви несерйозний співробітник. Про ваше звільнення першим повинен дізнатися бос, а не колеги.

Напишіть заяву

Зразок заяви ви можете знайти на просторах Інтернету. Написана вона повинна бути в офіційній формі, без жодних емоцій. Заява являє собою короткий лист, в якому ви вказуєте, що бажаєте звільнитися з поточного місця роботи з конкретної причини. Заяву потрібно подати заздалегідь, щоб у вас вистачило часу завершити виконання своїх обов’язків.

Розкажіть про звільнення своїм колегам

Після того як ви поговорили з босом, настав час розповісти про це своїм колегам. Обов’язково подякуйте їм за приємну співпрацю і за те, що вони допомогли вам вирости в професійному плані. Не забудьте забрати в них свої речі, якщо такі є, а також повернути те, що вам позичали.

Звільняйтеся спокійно

Перед тим як ви підете, постарайтеся закінчити всі справи і проєкти, якщо це можливо. Наведіть порядок на своєму робочому столі і позбудьтеся від непотрібних речей. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні час, то надайте допомогу новачкові, який прийшов замість вас. Деякі співробітники навіть залишають свій номер телефону, щоб колеги могли зателефонувати в разі виникнення будь-якого питання.

Візьміть те, що заробили

Після звільнення, організація зобов’язана виплатити належну заробітну плату. Перевірте правильність нарахування вам грошових коштів.

Без негативу

Йдучи з компанії, в якій ви, можливо, пропрацювали не один рік, не потрібно акцентуватися на негативі. Не варто говорити, що ви несказанно раді своєму звільненню з цієї діри, не потрібно хвалитися тим, що знайшли місце трохи краще. Проявіть скромність і цінуйте те, що для вас робили роботодавець і колеги.

ДжерелоПереглядів: 256
banner