Коломия піднялася у рейтингу прозорості міст

Суспільство

У цьогорічному рейтингу прозорості Коломиї вдалося піднятися аж на 67 сходинок і вийти з 96 місця на 29..


Про це повідомляється на сторінці Transparent cities/Прозорі міста.

Разом з Коломиєю на 67 сходинок піднявся Покровськ Донецької області.

 

Як зазначається, щоб досягти такого успіху, потрібно:

Підвищувати прозорість бюджетного процесу.
На офіційному сайті міськради жителі Покровська можуть знайти дані про виконання міського бюджету за останні два роки та інформацію про розподіл видатків. Окрім цього у доступі є кошторис міськради та її органів за 2019 рік й регламент, в якому передбачено порядок проведення бюджетних слухань.

Розповідати більше про комунальні підприємства.
На сайті Коломийської міської ради доступні біографії керівників комунальних підприємств та інформація про їхні фінансові винагороди. А ще усі коломийські комунальні підприємства нарешті зручно примостилися на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Забезпечувати прозорість грантів та матеріальної допомоги.
Покровськ віднедавна має правила врегулювання потенційних конфліктів інтересів.
А ще жителі міста можуть бути присутніми під час обговорення та прийняття рішень щодо фінансування фізичних, юридичних осіб та громадських організацій. Також можна переглянути інформацію про прийняті рішення на офіційному сайті.

Розтаємничувати сферу комунального майна.
Коломия більше не приховує імена, адреси, електронні скриньки, телефони керівників органів, які займаються комунальним майном. А віднедавна відома й структура цих органів.

Робити більш прозорою сферу інвестицій та звітувати про економічний розвиток.
Майже одночасно міські ради Коломиї та Покровська взялися за прозорість у сфері.
У них запрацювали програми підтримки та розвитку підприємництва, на офіційних сайтах з’явилася інформація про інвестиційні об’єкти, дані про співпрацю з міжнародними проєктами та організаціями. Також у публічному доступі є індикатори ефективності виконання стратегії міста.

 

Як свідчить рейтинг прозорості, вперше лідерами стали одразу два міста — Дрогобич та Покров, які отримали по 79,1 бала. Крім них до першої п’ятірки потрапили Тернопіль (76,0), Маріуполь (74,6) і Вінниця (74,2).

 Лідерами за приростом балів стали Покровськ та Коломия. Вони показали, що, маючи бажання та політичну волю, всього за рік можна зробити ривок на 67 позицій.

Трійку лідерів “антирейтингу” очолили Конотоп, Світловодськ та Новомосковськ. Загалом більше ніж третина міст цього року перетнула позначку в 50 балів.Переглядів: 188
banner