Коломиян закликають сортувати сміття

Суспільство

Громадська організація “Ecogvalt” з Коломиї, що на Прикарпатті, шукає ОСББ, які хочуть сортувати пластик. Обіцяють надати контейнери та всю необхідну документацію.


Про це Суспільному Карпати розповів голова ГО Максим Вердеш.\

За його словами, ековолонтери вже понад 2 роки співпрацюють із приватним сектором Коломиї. 120 сімей з одного району міста сортують сміття, а учасники ГО приїжджають і забирають його.

“Потрохи будемо налагоджувати логістику і на інші райони. Тепер хочемо залучити і багатоповерхові будинки. У липні минулого року до нас приєдналося кілька будинків, але наша ціль – охопити 40 ОСББ, тоді зможемо працювати на повну потужність, – каже Максим Вердеш. – За останній тиждень до нас долучилося 10 ОСББ. Вони вже розібрали усі наявні у нас сітки для сортування, і маємо ще багато охочих. Ми попередньо наскладали приблизно 3 тонни пластику в себе на складі. Маємо сортувальників, які вже попакували його у тюки і здали. Тому готові знову активно збирати пластик”.

Максим Вердеш зазначає, що серед охочих сортувати сміття є і такі, які хочуть на цьому заробити, бо думають, що самотужки організувати логістику легко.

“Вони вважають, що на цьому можна заробляти шалені кошти, – усміхається екоактивіст. – Але більшість все-таки таких, хто свідомо хоче розширити можливості ОСББ із просто організованого збору сміття до сортування. Дуже часто запитують про сортування скла, металу, макулатури. Тому плануємо з часом сортувати і такі відходи”.

Окрім того, у планах ГО “Ecogvalt” розширити ініціативу із сортування на всю Коломийську ТГ. Наразі пластик і скло уже сортують у приєднаних селах Раківчик і Шепарівці.Переглядів: 188
banner