Коляда по-гуцульськи: у франківському драмтеатрі відбудеться унікальна вистава (ФОТО)

Суспільство

24 грудня в Івано-Франківському драмтеатрі відбулась пресконференція з нагоди прем’єри різдвяних набутків «Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…», на які запрошують завтра — 25 грудня, а також 4,9,14 січня.

Франківський драмтеатр пропонує унікальну соборну коляду, де традиції гуцульського плєсу поєднано з давніми традиціями бурсацького вертепу.

Інсценізацію цих різдвяних набутків здійснив Ростислав Держипільський, взявши в основу епохальні праці Володимира Шухевича «Гуцульщина», Станіслава Вінценза «На високій полонині», а також новелу Василя Стефаника «Побожна», та віднайдені в архівних матеріалах музично-драматичне дійство 18 століття — вертеп.

“Ми хочемо подарувати франківцям особливе Різдво. В основу ми взяли автентичну гуцульську коляду. Для мене це дуже відповідально, адже це ризиковано. Завтра майже етнографічно ми відтворимо традиції Різдва”, — зазначив Ростислав Держипільський.

Буде багато сюрпризів та автентичних колядок. Організатори кажуть, що за дві години вистави спробують занурити глядачів в атмосферу гуцульського Різдва. Переглядів: 169
banner