Корисні поради водіям для безпечних поїздок пізньої осені — небезпеки, про які не знають багато водіїв

Технології

Небезпеки глибокої осені.

З настанням осені в житті автолюбителів змінюється кардинально все. І хоча зміна сезонів в природі циклічна, багатьом досить складно перебудуватися після літа на осінь і зиму.

Зараз, коли більша частина осені вже позаду, небезпек на дорозі лише додалося. Коротко кажучи, і недосвідченим водіям, і бувалим шоферам корисно зайвий раз підбадьорити свою пильність.

Головне правило на осінньо-зимовий період для водіїв всіх мастей і рівнів — не розслаблятися. Пам’ятайте, що усипляюче пильність літо з сухим асфальтом — закінчилося. І зараз важливо, щоб всі ті, хто не збирається ставити свій автомобіль на зимівлю в гараж, згадали про небезпеки, які підстерігають їх в цей складний сезон на дорогах.

Нічого не бачу, нічого не чую

Чим ближче до зими, тим складніше стає дорожня обстановка. Сонце не лише не гріє, але і поспішає впасти за горизонт, занурюючи світ навколо нас в непроглядну темряву. І це перше, що необхідно враховувати водіям.

Видимість восени істотно падає. Чорне небо, чорний асфальт, неосвітлені траси і вулиці міст, сліпучі очі фари зустрічних машин, постійні опади… завдяки всім цим факторам водії погано сприймають межі проїжджої частини і, що ще гірше, їм стає набагато складніше помітити пішохода. Тому як би того не хотілося, але швидкість руху необхідно знизити. Так само як і припинити спілкування з гаджетами, які і влітку псують статистику ДТП. До того ж частіше потрібно протирати скло: особливо в тих зонах, до яких не дотягуються “двірники”.

Опале листя

Осінь — одна з найкрасивіших пір року. Але вона ж і найпідступніша. Якщо опале різнокольорове листя в парку — радість для дітей і фотографів, то для водіїв це черговий привід зібратися і підвищити рівень своєї уваги. Мокре листя позбавляють колеса автомобіля зчеплення з асфальтом, істотно збільшуючи гальмівний шлях. А при відсутності досвіду або через неуважність машину по листю і зовсім легко пустити в занос. А далі — як пощастить. З цих же причин побоюватися потрібно і калюж, яких восени безліч.

По льоду, як по маслу

Екватор осені позаду, а значить і температурні перепади трапляються все частіше. Якщо вдень стовпчик термометра ще в плюсовій зоні, то ночами і вранці трапляються заморозки. А оскільки багато водіїв до останнього тягнуть зі зміною гуми, помилково вважаючи, що чим пізніше вони її поміняють, тим краще збережуться шипи, то є небезпека одного разу просто полетіти в кювет.

Особливо підступні тінисті повороти доріг, де асфальт може зберігатися обмерзлим цілий день. Пам’ятайте, що шини з літніх на зимові потрібно міняти, коли стовпчик термометра вже не підіймається вище +7 градусів. І навіть якщо буде теплішати, то це ненадовго.

Обережно: діти

Якщо влітку ваші маршрути пролягали повз навчальні заклади, то зараз, якщо ви не зробили цього у вересні, краще пошукати об’їзди. Попри заклики носити яскравий світловідбиваючий одяг, багато дітей ходять в чорних куртках, ніби спеціально маскуючись. Тож треба бути максимально уважним до юних пішоходів.

Акумулятор — наше все

І, звичайно ж, не забудьте перевірити акумуляторну батарею і генератор. Ви ж не забуваєте дістати зимові речі з шафи? Морози настануть непомітно. І якщо в автомобіля є проблеми з бортовим електроживленням, то при перших же заморозках вони проявлять себе у всій красі.

Висновок

Будьте пильні:

  • Міняйте шини (вже можна);
  • Відкладайте в сторону телефони та інші гаджети;
  • Налаштуйте або почистьте фари;

І зміна сезонів пройде для вас і вашого автомобіля краще, ніж у тих, хто робить все в останній момент.

Джерело



Переглядів: 174
banner