Кримінальну відповідальністю за торгівлю людьми пропонують посилити

Політика

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 5134 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми».

Проєкт передбачає посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми.

Пропонується виключити до об’єктивної сторони статті 149 Кримінального кодексу України такої форми злочинного діяння, як «здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина».

Примітка статті 149 доповнюється роз’ясненням, що відповідальність за вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини за цією статтею настає незалежно від наявності згоди цієї людини на експлуатацію, якщо до неї було використано примус, викрадення, обман, шантаж, матеріальна чи інша залежність потерпілого, його уразливий стан або підкуп третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію.

Посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми передбачено у статті 149 – збільшення мінімального строку позбавлення волі у ч. 2 до 6 років, що виключить підстави для звільнення від відбування покарання з випробування без призначення покарання відповідно до ст. 75.

У статтях 69 та 75 пропонується додати виключення щодо їх застосування у справах про торгівлю людьми за аналогією, як це передбачено у випадках засудження за корупційні правопорушення.

Підстави для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру передбачені статтею 96-3 доповнюється вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого статтею 149.

Джерело