Лайфхаки як відігріти бачок омивача — вони всі працюють

Технології

Бажаємо успіхів.

Кожен спосіб ми перевірили на собі. Сміливо вибирайте який зручніший в ваших умовах.

Рідина в бачку омивача може замерзнути у двох випадках. При переході температури через нуль чиста вода, що залишилася ще з теплих часів, перетворюється на лід. Це небезпечно для бачка і насоса — при замерзанні вода збільшується в об’ємі (приблизно на 10%), а тому може «порвати» деталі.

Замерзнути може і розбавлена ​​незамерзайка. При цьому небезпека для бачка і насоса менша, оскільки «коктейль» перетворюється в пухкий лід, нездатний пошкодити деталі. Але і в тому, і в іншому випадку систему доведеться розморожувати.

Заганяємо в тепло

Найпростіший і надійний спосіб. Хоча і нешвидкий. Можна на весь день залишити машину в теплому підземному паркінгу супермаркету або на ніч поставити в опалювальний гараж. Добре, якщо двигун автомобіля буде повністю прогрітий — тепло від нього прискорить процес розморожування.

Знімаємо бачок

На деяких автомобілях це займає кілька хвилин. І ще стільки ж часу піде на те, щоб відігріти бачок в будинку під гарячою водою. На автомобілях, побудованих на платформі В0, бачок розташований в ніші під правою частиною вітрового скла. Його теж краще зняти, хоча це трохи складніше.

У більшості сучасних автомобілів бачок розміщений в порожнині біля стику переднього бампера з крилом. Такий швидко не знімеш. Значить, використовуємо інші способи розморожування.

Їдемо на мийку

І просимо мийника направити в горловину бочка струмінь води. Навіть негаряча вода швидко розмиє лід за рахунок постійної подачі. Тільки пам’ятайте, що вода буде інтенсивно виливатися в підкапотний простір. Тому обов’язково закрийте генератор і інші електричні прилади, а також роз’єми що знаходяться поблизу.

Надуваємо компресором

Якщо в бачку замерзла невелика кількість рідини, можна залити концентровану рідину, попередньо її підігрів. Щоб швидше розмити лід, можна опустити в горловину шланг від шинного компресора. Бульбашки повітря будуть інтенсивно перемішувати рідину, тим самим покращуючи теплообмін.

Гріємо феном

Безпечніше використовувати побутовий, ніж промисловий. Дуємо, знову-таки, в горловину. Розморожування йде ефективніше, якщо хоча б одна бокова стінка бачка не закрита металом або пластиком. Тоді її періодично теж слід обдувати феном. Розморожувати таким способом зазвичай доводиться довго.

Заміняємо рідину

Тут знадобиться шланг з грушею. Заливаємо в бачок порцію підігрітої незамерзайки, чекаємо хвилину-другу і відкачуємо разом з водою. Так поступово, подаючи в бачок нові порції підігрітою рідини, можна швидко розтопити лід.

Гріємо лампою розжарювання

Цей спосіб прийшов від далекобійників. Для розморожування солярки в баку вони використовують лампочку. До автомобільної лампи потужністю 20 Вт приєднуємо дроти завдовжки пара метрів. Опускаємо лампу в бачок і приєднуємо дроти безпосередньо до АКБ. Розморожувати бачок буде довго, а за процесом потрібно наглядати.

Розморожуємо форсунки омивача і шланги

Якщо відігрівали бачок в теплому приміщенні, шланги та форсунки точно відтанули. Якщо ви боролися із замерзанням бачка на холоді, то їх доведеться розморожувати окремо.

Форсунки можна відігріти, приклавши до них поліетиленовий пакет, наповнений гарячою водою.

Трубки, де вони доступні, потрібно розім’яти руками, щоб зруйнувати в них лід. Як тільки бачок відігріти і насос дзижчить, потрібно спробувати пробити шлях концентрованою омивайкою. Не бійтеся довго тримати насос включеним. Наші випробування показали, що робота протягом навіть декількох хвилин йому не шкодить.

Будьте уважні

Всі роботи з розморожуванням бачка, трубок і форсунок краще вести при запущеному двигуні. Під капотом буде тепліше, навіть якщо займаєтеся цим на вулиці. Тільки будьте обережні, щоб руки або інструмент не потрапили на обертові шківи або приводні ремені. Працюючи в гаражі, організуйте вентиляцію відпрацьованих газів на вулицю.

ДжерелоПереглядів: 277
banner