“Люди перелазять через огорожу”: франківці незадоволені закриттям кладовища

Суспільство

Поховання на кладовищі в Івано-Франківську відбуваються у звичному режимі.


Проте для відвідувачів та підприємців цвинтар надалі закритий. Директор КП “Міська ритуальна служба” Андрій Хруник каже, що за останній тиждень від жителів міста отримали багато негативних відгуків, передає Суспільне.

“Перші два дні враження у мешканців були негативні, наслухалися мало приємного. Казали, що це рішення недоречне. Я ще на попередній нараді доповідав, що в нас велика площа – 45 гектарів – і масові скупчення – це двоє-троє людей біля могили, які живуть в одному будинку чи квартирі. Тобто заразити когось на повітрі на кладовищі – ризик мінімальний. Завдяки поліції ми зняли значну частину негативу, який наші працівники вислуховують і нині. Думаю, що постанову вже треба скасовувати. Провідна неділя, фактично, була тим основним післяпасхальним поминальним днем. Не потрібно тримати закриті кладовища до 11-го травня, бо люди просто перелазять через огорожу”, – сказав Андрій Хруник.

За його словами, ситуація в інших містах не така критична, адже не всюди кладовища закриті. Проблема у тому, каже Андрій Хруник, що в постанові не визначили термін закриття цвинтарів.

Заступник міського голови Руслан Гайда сказав, що потрібно чекати нових роз’яснень від головного державного санітарного лікаря. Поки що в Івано-Франківську на кладовищі проводитимуть поховання за участі не більше десяти людей. Керівник патрульної поліції Олег Костенко сказав, що порушувати постанову не можна, натомість запропонував вирішувати це на рівні області і спілкуватися із нашим головним санітарним лікарем.



Переглядів: 169
banner