Майже 55 млн гривень податку сплатили прикарпатці за нерухоме майно

Суспільство
Як повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області громадяни-власники нерухомості за 11 місяців 2020 року сплатили до місцевих бюджетів 54,5 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 10,5 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.


Про це повідомила ІФ ОДА.

Нагадаємо, у 2020 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховувався фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості за 2019 рік. Обов’язок щодо сплати податку виникає у фізичних осіб протягом 60 календарних днів з моменту вручення повідомлення-рішення.

Громадяни-власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не отримали відповідних повідомлень на сплату податків за своїми податковими адресами, можуть уточнити суму нарахованих платежів безпосередньо в податковій інспекції за місцем своєї реєстрації або за допомогою Електронного кабінету платника.

Зокрема, в Електронному кабінеті ДПС України фізичні особи можуть переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Крім того, в приватній частині Електронного кабінету платники податків – фізичні особи мають можливість перегляду даних щодо об’єктів рухомого та нерухомого майна, які є об’єктами оподаткування (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові (дачні будинки), гаражі, легкові автомобілі тощо), відомості про які отримані з реєстрів інших державних органів та стосовно яких сформовані податкові повідомлення-рішення.

Також за необхідністю в Електронному кабінеті за допомогою сервісу «Стан розрахунків з бюджетом» громадяни можуть сплатити податки, збори, платежі та перевірити розрахунки сум податкових зобов’язань за такими податками.Переглядів: 198
banner