Марцінків перевірив ремонтні роботи двору у мікрорайоні Франківська (ФОТО)
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із депутатом міської ради Мар’яном Вагилевичем відвідали ремонтні роботи двору у мікрорайоні «БАМ».
Ремонт міжбудинкових проїздів та тротуарів охопив адреси на вул. Гетьмана Мазепи, 169-173, пише Голос-Інфо з посиланням на офіційну сторінку міського голови.
«Цей двір був у критичному стані, тут було багато ям… Я народився і 20 років жив у будинку в цьому дворі. А мій батько і досі тут проживає. Казав, що вірить: як депутат міської ради, я зможу цей двір відремонтувати. За весь час, що ми тут живемо, тут ніколи нічого не робилося» – каже Мар’ян Вагилевич.
Додає, що тут довелося збудувати й прокласти дощові мережі для каналізації, оскільки вони не були передбачені при забудові.
«Плануємо зробити в цьому дворі не тільки міжбудинковий проїзд, але й футбольне поле, дитячі ігрові та спортивні майданчики, а також освітлення. Ми будемо здійснювати роботи поетапно», – каже депутат.
Начальник Управління інфраструктурної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Назарій Рогів каже, що наразі міняють покриття на пішохідних доріжках та у міжбудинкових проїздах. Але є сформоване бачення того, якою має бути відпочинково-спортивна зона посередині двору (а це досить велика територія).
Крім того, комунальник додає, що мешканці дворів можуть безпосередньо вплинути на те, щоб їх двір відремонтували якомога швидше.
«Щоб не чекати, доки місто виділить кошти на ремонт двору, мешканці можуть подаватися одразу на декілька програм. Партиципаторне фінансування, грантові програми, зокрема від «Теплого міста»… І що активнішими будуть франківці – то швидше відбудеться оновлення двору. Це напряму залежить від ініціативності самих мешканців», – каже Назарій Рогів.
Виконроб Віталій Бурда каже, що роботи тривають уже тиждень. Іще за два тижні завершать заміну пошкодженого асфальту та тротуарів – 2 тис. метрів квадратних площі.
«Реалізовуємо комплексні проєкти у дворах. Ясно, що не завжди вистачає фінансування, але впродовж двох-трьох років такі проєкти реалізувати реально. Тож стартуємо із елементарного: водовідведення, дощівки, де потрібно – заміна мереж, брукування. Пам’ятаємо і про дитячі майданчики, і про місця для стоянки. Позитив мікрорайону «БАМ» у тому, що тут великі двори. Тому можна зробити і дитячий майданчик, і спортивний. Тут багато зелені і непогана соціальна інфраструктура. В перспективі треба дивитися на реновацію будинків. Але негатив у важкому стані мереж – часто їх треба повністю міняти чи продумувати. Поступово, крок за кроку цей мікрорайон змінюється. Працюємо над тим, щоб жити тут було зручно та затишно», – розповів Руслан Марцінків.
Переглядів: 293