Марцінків проінспектував оновлені дитячі садочки (ФОТО)

Суспільство

Остання у 2020 році «освітня середа» пройшла у двох садочках середмістя. Дошкільні заклади для особливих дітей цьогоріч зазнали справді грандіозних змін.


Про це йдеться на сайті міського голови.

Інспекція з виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на чолі з міським головою Русланом Марцінківим відвідала дитячий садок № 2 «Малятко» (вул. Бельведерська, 49А)  для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи та органів травлення та ДНЗ № 30 «Ластівка» (вул. Бельведерська, 57) для діток із тяжкими вадами мовлення.

Завідувач ДНЗ№2 «Малятко» Ірина Мушак розповідає:

«Наша будівля дуже стара, побудована ще в 1960 році. Дах до цього реставрували тільки 1 раз. А цього року завдяки коштам з міського бюджету нам зробили новий дах. Тож тепер це не лише естетичніше, але й безпечніше. А в рамках програми НЕФКО будівлю утеплили, зробили фасад, поміняли всю систему опалення, встановили рекуператори. Це дало можливість і економити електроенергію, і перебувати в комфортному температурному режимі», – зазначає п.Ірина.

Завідувачка говорить, що завдяки участі у різних міських конкурсах тут уже побудували альтанку; майданчик, щоб навчати дітей правил дорожнього руху; облаштували кабінет психолога; фізкультурний майданчик по бюджету участі… А яскравий фасад на тлі пандемії покращує настрій і дітям, і вихователям.

У садочку №30, що по сусідству, також оновили фасад та замінили систему опалення за програмою НЕФКО. А також зробили новий дах за кошти міського бюджету.

«І для дітей, і батьків, і для персоналу садочка, і для мешканці будинків навколо зміни видно неозброєним оком. Люди приходять і милуються яким гарним став садок. Він став не лише гарним, але й теплим. І у нього хочеться заходити», – говорить Галина Голуб’як, завідувачка «Ластівки».

Директор департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук підсумовує:

«Цей рік був непростий, але в закладах освіти зроблено надзвичайно багато капітальних ремонтних робіт. Ми бачимо, що в садках комфортно, тепло, затишно», – підкреслює освітянин.

А очільник міста Руслан Марцінків ділиться планами на наступний рік:

«Цьогоріч вдалося по програмі НЕФКО відремонтувати 12 закладів, а наступного очікуємо продовження цієї програми. І новіші, і ті заклади, які були побудовані в 1960-70 роках, отримають нове обличчя. Працюємо над тим, щоб охопити цією програмою всі дитячі садочки й школи Івано-Франківська!», – розповідає міський голова.Переглядів: 201
banner