Марцінків віддасть забудівнику більшу частину паркової зони біля озера

Суспільство

Міська влада Івано-Франківська домовилась з ТзОВ «Гаразд» щодо поділу земельної ділянки біля міського озера.


За містом залишать трохи більше гектара паркової зони, а забудівник зможе забудувати майже три гектара, пише Галичина.

«Усі пам’ятають територію біля озера, яку ми намагалися вберегти від забудови. Отож є дві новини. Хороша полягає в тому, що за цією адресою таки буде облаштовано громадський простір. А погана – мова йде лише про 1, 17 га з 4-х», – написав міський голова Р.Марцінків на своїй сторінці у Фейсбуці.
«А тепер, все по-порядку. Нагадаємо, мова йде про 4 га землі на вул. Південний бульвар-Гурика, яка перебуває в оренді ТзОВ “Гаразд”. Місто використовувало всі методи в межах закону та повноважень аби відстояти ділянку від забудови. Проте, суди розпорядилися інакше. І рішення виявилося не на користь міста. Адже, оренду визнали чинною до 2022 року. Крім того, зобов’язали місто виплатити майже 2 млн грн за перешкоди користування орендарям. Для того, щоб відстояти хоч частину простору, ми сьогодні пішли на Мирову угоду. Згідно із нею, частина ділянки – майже 1, 18 га залишається за містом. Її закріпимо за КП “Міський центр розвитку міста та рекреації”. А також анульовується претензія на стягнення 1 млн 800 тис грн. Тож, поки ми приступимо до облаштування відпочинкової зони», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що 4 гектари поблизу міського озера мають статус зелених зон загального користування. На таких територіях допустимо будувати лише будівлі рекреаційного призначення. Забудівник отримав цю землю у 2006 році для будівництва спортивного комплексу. Проте, за цей час неодноразово робив спроби змінити цільове та функціональне призначення земель на будівництво житла.

Нагадаємо, що Івано-Франківськ посідає останнє місце серед обласних центрів України по кількості земельних насаджень на одного жителя. Після домовленості з забудівником, ця ситуація стане ще критичнішою.Переглядів: 180
banner