Мешканцям Брошнів-Осадської ОТГ відшкодовуватимуть відсотки “теплих” кредитів з місцевого бюджету

Події

У Брошнів-Осадській ОТГ прийнято програму енергозбереження на 2020-2022 рр. Таке рішення на підтримку ініціативи очільника територіальної громади Назарія Іваніва ухвалили депутати селищної ради.


А також на держаному рівні з жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів». Місцева програма здешевлення «теплих» кредитів – це додаткова компенсація з місцевого бюджету по тілу або відсотках за «теплими» кредитами.
А ще на початку жовтня на запрошення Назарія Іваніва кращі київські експерти Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та ГО «Енергійна країна» фахово та доступно пояснили, як утеплити бюджетні установи та будинки ОСББ за кошти ЕСКО-інвесторів або скориставшись “теплими кредитами”.
Завдяки реалізації програми енергозбереження мешканці громади отримають певну фінансову компенсацію для облаштування комфортніших умов проживання як з держбюджету так і з бюджету ОТГ, що дасть можливість скоротити споживання енергоносіїв через впровадження заходів енергоефективності.
Програма передбачає відшкодування населенню відсотків за кредитами, які буде взято для енергозберігаючих заходів (заміна вікон, утеплення стін, даху і т. д.), а також за кредитами, передбаченими на введення альтернативних видів палива. З метою виконання програми в місцевому бюджеті на три роки заплановано виділити 3 млн грн. У рамках реалізації Програми задіяний ефективний механізм стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, суть якого полягає у тому, що з бюджету Брошнів-Осадської селищної ради ОТГ відшкодовується позичальникам частина суми кредиту в розмірі 30 %, але не більше 300 000 грн. для ОСББ та в розмірі 30%, але не більше 10 000 грн. для приватного житлового фонду, за кредитами, отриманими населенням для цього в державних банках.Переглядів: 135