Мільйони доларів виділені на грантові програми для України: як отримати гроші, які не потрібно повертати

Економіка

Розмір грантів, що сьогодні можна отримати від держави та міжнародних інституцій, вражає. Проте виграти фінансову допомогу не так просто.

Хто може отримати грант?

Подати заявку на грант можуть громадяни України, що мають статус ФОП або є юридичними особами. Шанси на отримання гранту значно зростають, якщо заявники не мають боргів перед державою, не є банкрутами, не перебувають під санкціями, не ведуть діяльність у рф та на окупованих територіях. Цілі надання грантів донорами за своєю спрямованістю можуть бути різні, зазначив економіст Олександр Свириденко:

  • Надання грантів з метою пошуку талантів, інноваційних бізнес-ідей.
  • Вирішення актуальних проблем на міжнародному або локальному рівнях.
  • Розвиток певного сектору економіки або громадської діяльності.
  • Передача досвіду та фінансових ресурсів від більш розвинених країн із потужними фінансовими можливостями до менш розвинених.

Які сьогодні є грантові програми для України?

Нині існує багато програм, за якими українці можуть отримати гранти. Серед них Ольга Гуртова, засновниця «Маркетингової агенції GO» виділила наступні: 

  • USAID (U.S. Agency for International Development, Агентство США з міжнародного розвитку) пропонує низку грантів для українців та розвитку бізнесу та кар’єри, в тому числі для безперервності та відновлення бізнесу. Наприклад, USAID виділить новий пакет грантів на 2,5 млн доларів для розвитку українського бізнесу. Малі та середні переробні підприємства можуть отримати гранти до 150 тис. доларів на розвиток у межах програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Конкурентоспроможна економіка України». У межах програми нададуть 25 грантів у розмірі від 75 до 150 тис. доларів. Гранти підтримуватимуть малі та середні підприємства у діяльності, яка сприяє: виробництву інноваційних продуктів; модернізації виробництва; скороченню ручної людської праці у поєднанні зі створенням більш висококваліфікованих робочих місць; підвищенню ефективності використання ресурсів; імпортозаміщенню на українському ринку та/або експорту української продукції для заповнення ніш, які раніше займала російська та білоруська продукція; локалізації виробництва товарів, необхідних для відбудови. Прийом заявок триватиме до 15 грудня 2023 року (включно). 
  • Дія Бізнес публікує на своєму сайті перелік різноманітних грантових можливостей для бізнесу.
  • Програма House of Europe постійно публікує інформацію про гранти, освітні проекти, програми обміну та додаткові можливості для українців на сторінках своїх соцмереж, на сайті та в розсилці. 
  • Громадський простір акумулює гранти, конкурси для розвитку потенціалу громадських організацій. 

Гранти вимагають серйозної роботи

Перевага грантів у тому, що, на відміну від кредитів з відсотками, ці гроші (при дотриманні оголошених грантодавцями чи розпорядниками коштів умов) не доведеться повертати. Але щоб отримати грант доведеться докласти чимало зусиль, зокрема правильно підготувати заявку з бізнес-планом. Для виграшу гранту важливо врахувати багато важливих моментів: 

  • унікальність проекту;
  • достатній ступінь складності проектної ідеї та її інноваційність;
  • чітко визначена тривалість проекту;
  • орієнтованість на ціль та зрозумілість завдань бізнесу;
  • співпадіння ваших цінностей, цінностей донора та потреб суспільства.

Як ще оцінюють гранти та що треба знати, щоб підвищити свій успіх розповідають на порталі Дії. 

Джерело



Переглядів: 338
banner