Міський голова розповів про ситуацію з коронавірусом у Франківську

Суспільство

Міський голова Руслан Марцінків розповів, що ситуація з коронавірусом у Франківську та облісті непроста:


1. У міських лікарнях багато хворих з області. Швидка везе важких пацієнтів до міста. Зрозуміло, що їм не відмовляють у лікуванні. Але через це лікарні швидко заповнюються. Крім того, діти частіше «здають» літніх батьків до лікарень, коли знаходять такі підстави. Тому закликаю не втрачати людяність, це головне.

2. Завдяки приватним лабораторіям, у місті тестується в 5-6 разів більше людей, ніж раніше. Можливо, тому у нас статистика дещо вища, ніж в інших областях.

3. Через пандемію найбільше постраждав дрібний та середній бізнес. Вони не можуть повноцінно працювати. І навіть не могли повноцінно скористатися «ковідним» фондом від держави. Оскільки вірус продовжує ходити, запаси стрімко спустошуються. І ніхто не може передбачити, коли все налагодиться.

4. Місту теж непросто. Ми вже втратили та недоотримали від коронавірусу понад 120 млн.грн бюджетних коштів. Якщо так піде і далі, якщо будуть постійні заборони, зміни з боку влади що може працювати, а що ні – ситуація буде дуже складна. Вже за 3 місяці ми не матимемо чим платити зарплати бюджетникам.

Людей хворіє дійсно багато, це не міф і не вигадка. Хороша новина в тому, що більшість видужує. І якщо боятися жити, зрештою, не матимемо що їсти.

Тому зараз кожній людині, як і мені, як і керівникам підприємств, установ, потрібно триматися тонкої межі. Щоб люди в підпорядкуванні лишалися максимально у безпеці. Але при цьому, щоб люди могли працювати, годувати свої сім’ї. А заклади – наповнювати міський бюджет. Лише так зможемо триматися на плаву у ці складні часи.Переглядів: 201
banner