«Мобільна бригада» вивчала проблеми ВПО у Калуському районі

Суспільство

Обласна державна адміністрація продовжує роботу «мобільної бригади» щодо вивчення найбільш актуальних питань, які виникають у внутрішньо переміщених осіб. Учора, 4 квітня, обласна «мобільна бригада» побувала у Калуському районі та провела зустрічі із внутрішньо переміщеними особами у Калуській і Верхнянській територіальних громадах.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуська районна державна адміністрація


Разом із представниками облдержадміністрації на зустрічах із ВПО побували представники профільних структурних підрозділів РДА та установ району під егідою заступника голови райдержадміністрації Ярослави Гасяк.


Основна мета дружньої зустрічі із внутрішньо переміщеними громадянами – почути про нагальні потреби, заслухати пропозиції та спільно знайти вирішення.


Порушені громадянами питання в основному стосувалися соціальної підтримки, різних видів допомог, навчання дітей, медичної сфери. Фахівці «мобільної групи» надали консультації постраждалим від війни людям з правових, соціальних, психологічних та інших актуальних питань.


Крім того, під час зустрічей учасники «мобільної бригади» ознайомилися із комплексом соціальних послуг, які отримують внутрішньо переміщені особи. Йшлося про те, як швидше адаптуватися, якими програмами для підтримки потрібно скористатися, ознайомили зі змінами в законодавстві, надали інформацію, яка для них буде корисною.


Так, юристи нагадали переселенцям про можливість звернутися до центру надання вторинної правової допомоги за порадою. Особливо це стосується тих, у яких пошкоджено чи знищено майно. Йшлося і про сприяння у вирішенні актуальних питань для переселенців філіями центру зайнятості та Пенсійного фонду. Зокрема, зазначалося, що зараз на ринку праці актуальні робітничі професії; за потреби центр зайнятості здійснює перекваліфікацію.


Учасники зустрічі домовилися щодо подальших заходів, спрямованих на додержання прав внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану.


Також під час зустрічі з представниками «мобільної бригади» внутрішньо переміщені особи отримали продуктові набори.
«Такі зустрічі є надзвичайно важливими і ефективними з метою з’ясування необхідних потреб. Важливо не просто розповідати людям, як можна отримати допомогу, а чути зворотній зв’язок від них. Докладаємо максимум зусиль, щоб перебування внутрішньо переміщених осіб на території громад району було безпечним та комфортним, також дбаємо про забезпечення родин ВПО речами першої необхідності»,  — наголошує заступник голови РДА Ярослава Гасяк.


На завершення представники «мобільної групи» завітали до шелетеру в селі Мостище Калуської громади та ознайомилися зі станом справ у внутрішньо переміщених осіб, що тут проживають.


Переглядів: 411
banner