МОМ збільшуватиме підтримку забезпечення потреб переселенців на Прикарпатті

Суспільство

Сьогодні під час зустрічі заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко із представниками Міжнародної організації міграції (МОМ) обговорювали актуальні потреби внутрішньо переміщених людей та механізми надання їм допомоги.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Захід відбувся за участю фахівців департаментів соціальної політики, департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції громад облдержадміністрації та департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.


Людмила Сірко розповіла, що від початку агресії збройних сил росії проти України понад 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб прийняли територіальні громади Прикарпаття. Для переселенців облаштовували соціальне житло та забезпечували їх найнеобхіднішою гуманітарною підтримкою.


Посадовиця подякувала МОМ за ефективну співпрацю з обласною військовою адміністрацією: «Ми підсилюємо гуманітарні потужності, співпрацюючи із благодійниками. На Івано-Франківщині ефективно впроваджує проєкти підтримки ВПО Міжнародна організація з міграції, яка облаштовує шелтери, надає необхідну соціальну, медичну допомогу ВПО, забезпечує генераторами та системами опалення соціальне житло та заклади охорони здоров’я. Важливо зараз продовжувати роботу щодо облаштування соціальних прихистків для переселенців, реабілітаційних центрів для військовослужбовців Збройних сил України та організовувати оздоровлення дітей».

Зауважувалося, що ця зустріч необхідна задля визначення подальших потреб ВПО. Важливо узгодити плани цієї роботи задля надавання допомоги ВПО, забезпечення їх житлом та залучення для цього необхідних фінансових ресурсів, надання допомоги дитячим санаторним закладам, шелтерам, де проживають ВПО.


Обговорювали низку важливих питань щодо продовження реконструкцій наявних приміщень, ремонт будівель, які тривалий час не використовували, переобладнання їх під житло та будівництво нових об’єктів. Зауважувалося, що важливим є також створення цифрових просторів для дітей, проведення дитячої цьогорічної оздоровчої кампанії, навчальних тренінгів, підтримку закладів освіти обладнанням та матеріалами задля облаштування захисних споруд.


На завершення зустрічі Людмила Сірко зауважила, що надзвичайно важливо відчувати підтримку наших міжнародних партнерів. Завдяки ефективній співпраці ми допомагатимемо усім, хто потребує у складний час війни.


Переглядів: 340
banner