Михайло Смушак розповів, що Франківськ наразі прибирають дуже добре (ФОТО)

Суспільство

Із настанням весни традиційно приходить пора, коли вздовж річок, дамб, а також парків та скверів починає збиратися чимало сміття. Те саме, звісно ж, стосується й вулиць міста, особливо віддалених від центру.


Незважаючи на те, що нині обласний центрі Прикарпаття перебуває в режимі карантину, сміття загалом вистачає. Та й завжди знаходяться ті, хто нехтує карнатинними заборонами та дозволяє собі відпочинок на природі чи навіть в зелених зонах.

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міської ради Михайло СМУШАК розповів у коментарі WestNews про прибирання напередодні Великодніх свят в місті Івано-Франківську та населених пунктів, які увійшли до ОТГ, пише ГолосІнфо.

Насамперед, цікавить прибирання сміття на території дамб та узбережжя річок. Хто здійснює і чи не припиняється ця робота на час карантину?

“Щодо прибирання дамб, то ці роботи проводить КП “Благоустрій”. Роботи не припиняються. По селах ОТГ, то вони розділені між КП “МДК” і КП “Благоустрій”. Підпечери, Підлужжя, наприклад, це КП “МДК”, а Черніїв і Березівка – КП “Благоустрій”. Також ми провели конкурс на вивезення ТПВ у селах Івано-Франківської ОТГ. Виграв – ФОП Пасяка”.

Дуже багато скарг на переповнені сміттям Вовчинецькі гори… 

“По Вовчинецьких горах – прибирати там має Вовчинецька сільська рада. Вовчинці в ОТГ не ввійшли, тому місто до них відношення не має”.

Гаразд, а як щодо прибирання в місті Івано-Франківську?

“Центральний парк, Молодіжний парк, сквер В. Ветеранів, Привокзальний сквер, озеро на Мазепи, озеро на Пасічній і сквер «Первоцаіт» прибираються КП “Центр розвитку міста та рекреації”. Інші малі сквери, площі, проїзди, зупинки прибираються КП “Благоустрій””.

А скільки цьогоріч передбачено на прибирання дамб, скверів та парків…

“На утримання доріг, площ, внутрішньоквартальних та інших територій загального користування на території міста, в т. ч. експлуатація та ремонт урн, дорожніх знаків та інших об’єктів благоустрою в міському бюджеті передбачено 45100.000 грн. На поточний ремонт об`єктів благоустрою сіл ОТГ – 750.000 грн. Натомість, на утримання скверів, міжбудинкових проїздів, дитячих та спортивних майданчиків, дамб та відпочинкових зон, поточний ремонт міжбудинкових проїздів та об`єктів благоустрою, яке здійснює КП “Благоустрій”, виділено 16527.000 грн”.

На вашу думку, чи справляються із поставленими завданнями виконавці?

“Скажімо так, зараз прибирання у місті набагато краще, ніж це було ще 4-5 років тому. Але це далеко не те, чого я б хотів. Усе впирається у гроші. Від них залежить кількість техніки, кількість двірників, якість цих двірників, періодичність прибирання, перелік заходів з прибирання тощо. Власне не одним збиранням сміття чи рідмітанням обмежується утримання міста. Наприклад, у сквері є лавочки та урни, які потрібно мити і за потреби ремонтувати, газони, які потрібно робити і доглядати за ними тощо. Те саме дитячі і спортивні майданчики, дороги, тротуари та інші об’єкти благоустрою”.Переглядів: 184
banner