Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Божественну літургію у Свято-Духівському храмі

Суспільство

05 березня 2023 року, у першу неділю Великого посту, яка іменується неділею Торжества Православ’я, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф очолив Божественну літургію Василія Великого у Свято-Духівському храмі Хрестовоздвиженському чоловічому монастирі.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківсько-Галицька єпархія УПЦ ПЦУ


Перша неділя Святої Чотиридесятниці пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який остаточно встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства, а саме свято виникло в 843 році. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу седмицю Великого посту, оскільки найперше його святкування випало саме на цей день. Приблизно до XI століття в Церкві склався і особливий чин Торжества Православ’я. В його богослужбових текстах прославляється торжество Церкви над усіма коли-небудь існуючими єресями.


Його Високопреосвященству співслужили: намісник обителі ігумен Іоасаф та духовенство Українського Афону. Проповідь перед причастям вірних виголосив насельник обителі ієромонах Варлаам.


За Літургією митрополит Іоасаф звершив пресвітерську хіротонію над дияконом Миколою Спалилом.


На закінчення Літургії Владика звернувся до присутніх з повчальним словом, у якому, в історичному контексті, розтлумачив сутність празника Торжества Православ’я та наголосив на значенні іконошанування у Православній Церкві.


Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

 Переглядів: 631
banner