На Франківщині обговорили питання протидії торгівлі людьми

Суспільство
Сьогодні, 10 грудня, департаментом соціальної політики облдержадміністрації організовано робочу зустріч за участі ключових суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області, на тему «Протидія торгівлі людьми: питання, які потребують адвокації».


Про це повідомила ІФ ОДА.

Цей захід ініціювала громадська організація «Ла Страда – Україна» за результатами моніторингу реагування на виклики в діяльності із протидії торгівлі людьми, пов’язані з появою та поширенням COVID – 19 та введенням карантинних заходів у рамках проекту «Адвокація для покращення реагування держави та політики з протидії торгівлі людьми».

Зустріч відбулася за участю представників департаменту соціальної політики облдержадміністрації, ГО «Ла Страда – Україна», Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», головного управління Національної поліції України в області, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, обласного центру зайнятості, Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), управління Державної міграційної служби України в області та прокуратури області.

Обговорено питання складнощів в ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та актуальні виклики в протидії і реагуванні на випадки торгівлі людьми.

Для відома

Торгівля людьми є однією з найжорстокіших форм порушення основних прав і свобод людини та має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Починаючи з 2010 року, за даними групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА) в Україні, відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх.

Тому, якщо хтось із знайомих потрапив у ситуацію, коли позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши документи; пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; примушували відробляти неіснуючі борги; втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що дана особа стала жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до департаменту соціальної політики облдержадміністрації (м. Івано-Франківськ, вул. Л. Курсаба, 2 (кабінет № 32), телефоном (0342) 53 51 15 або (0342) 53 51 14, а також до Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» телефоном (0342) 75-30-61.

Окрім того, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).



Переглядів: 313