На Франківщині підписали меморандум про трирічну співпрацю із керівництвом громад області

Суспільство

Третього березня 2023 року Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) і керівники обласної військової адміністрації та обласної ради Івано-Франківщини підписали меморандум про співпрацю. 


Пише Голос-Інфо з посиланням на Тлумацьку міську раду.


Серед основних напрямів Програми DOBRE на 2022-2025 роки – залучення громадськості до управління справами територіальних громад, підтримка місцевого економічного розвитку, відновлення та розвиток молодіжної роботи, підвищення рівня прозорості використання публічних коштів та громадський моніторинг бюджетних витрат, вдосконалення послуг місцевого самоврядування, грантова підтримка та допомога громадам у подоланні наслідків війни.


Меморандум підписали керівник Програми USAIDDOBRE Брайан Кемпл, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та голова Івано-Франківської ОВА. У заході також взяли участь представники Програми, голови Тлумацької, П’ядицької та Нижньовербізької громад-партнерів.


«У всіх громадах, які стали партнерами Програми DOBRE, я бачу цілеспрямованих людей, котрі продовжують працювати, попри всі обставини, що склалися. І це мене дуже надихає, — сказав Брайан Кемпл, керівник Програми DOBRE. – І з одного боку, всі громади різні, але в них є і багато спільних турбот. Особливо це стосується освіти, організації проєктів для розвитку дітей. Це доводить, що децентралізація йде на благо людей, дає їм можливості управляти громадами і ефективно розв’язувати свої питання. Дуже добре мати таких партнерів. Україна від цього стає сильнішою».

За словами голови обласної ради Олександра Сича, кожен, хто залучає кошти на території Івано-Франківщини, може розраховувати на допомогу і співфінансування обласної ради. А цілі, задекларовані в меморандумі, вибудовують хорошу перспективу для місцевого самоврядування на Прикарпатті.


На заході Брайан Кемпл вручив протоколи про співпрацю із Програмою DOBRE головам Тлумацької, П’ядицької та Нижньовербізької громад, а також секретарю Івано-Франківської міської ради.


«Зараз наша громада проводить опитування мешканців щодо того, які проєкти вони вважають першочерговими, – каже голова Тлумацької громади Ігор Петрук. – Ми розглядаємо декілька напрямків: розвиток молодіжної політики, місцевий економічний розвиток і вдосконалення послуг, які надаються органом місцевого самоврядування. Від Програми DOBRE очікуємо всебічної підтримки наших планів, у тому числі допомогу навчальними тренінгами».

Протягом 2023 року Програма DOBRE надасть різнобічну допомогу громадам-партнерам в Івано-Франківській області, в тому числі у формуванні Кризової програми з управління активами та проведення комплексної оцінки закупівельного процесу, виявлення помилок та надання рекомендацій.Переглядів: 315
banner