На Франківщині планують засіяти сільськогосподарськими культурами 160 га землі

Суспільство

В Івано-Франківській громаді планують засіяти сільськогосподарськими культурами 160 га землі. Це — на 90 га більше, ніж у 2022 році.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Суспільне.


Зі слів заступника міського голови Івано-Франківська, директора департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Миколи Вітенка, зараз на полях проводять підготовчі роботи до посівної. Обробляє поля в селах Івано-Франківської громади комунальне підприємство “Франківськ АГРО”.


Наразі працівники компанії орють комунальне поле площею 10 га у селі Радча, каже виконувач обов’язків керівника підприємства Дмитро Сергенюк. Перед роботами на полях довелося вирубати дерева, які там росли.


“Безпосередньо на цій земельній ділянці відбувається перший посів культури. До того землю багато років не обробляли, з таким ґрунтом важко працювати. Зараз проводимо оранку. Далі — дискування, передпосівна культивація і посів. Плануємо тут сіяти гречку у першій половині травня”, — розповідає Дмитро Сергенюк.


За словами очільника “Франківськ АГРО”, працівники підприємства продискували приблизно 40 га землі у селі Тисменичани та 45 га — у Радчі. Дмитро Сергенюк каже: ця посівна компанія не така проблематична, як у 2022 році.


“Минулого року почалася війна — проблеми з паливом, постачанням усіх матеріалів. Важко було щось організувати. І так само з технікою — поки ми зібрали свій комплект торік, з огляду на воєнні дії в центрі та на півдні України, то мусили брати техніку на виплат”, — пояснює виконувач обов’язків керівника підприємства Дмитро Сергенюк.


Заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко розповідає: серед основних культур, які вирощуватимуть цьогоріч — соя, соняшник та гречка. Останніми двома культурами землі громади у 2022 році не засівали.


“Орієнтовна площа соняшнику — 56 га, гречки — 26 га і сої — 77 га. Торік засіювали землі в селах Тисменичани, Радча та Добровляни. Цього року вони й залишаються. У Радчі суттєво збільшили площу посівної кампанії. Так само змогли дооформити землі в Братківцях — це додаткових 10 га”, — говорить Микола Вітенко.Переглядів: 430
banner