На Франківщині учасниця “Союзу українок” відзначила 90-літній ювілей (ФОТО)

Суспільство

Учора, 3 липня, жителька міста Тисмениця Розалія Шнеп відсвяткувала 90-літній ювілей.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Тисменицьку міську раду.

Шнеп Розалія народилася 3 липня 1931 року в місті Тисмениця в родині Василя і Марії Островських. Батько ювілярки, Василь Островський був знаний на все містечко вправний столяр і талановитий музикант. Окрім Розалії, у сім’ї був ще один син Микола. Дівчина закінчила сім класів української школи. 18-річною Розалія вийшла заміж за місцевого парубка Миколу Шнепа. У 30 років жінка овдовіла, і більше не виходила заміж, у родині Шнепів народилася одна донька. А зараз у бабці Розалії є 3 онуків, 5 правнуків і 1 праправнучка.

Усе життя Розалія Шнеп пропрацювала на Тисменицькій хутрофабриці закрійницею. З-під її вправних рук вийшло сотні шуб, кілька тисяч шапок, рукавиць. Часто жінка працювала і по три зміни, бо вміла не лише філігранно розкроювати хутро, але й виконувати десятки швейних процесів. Коли пані Розалія вийшла на пенсію, то стала активною учасницею «Союзу українок». До 87 років брала участь у десятках концертів, допомагала місцевим краєзнавцям вивчати звичаї і традиції, пісні, танці, зокрема відтворювати давнє Тисминецьке весілля.

“Завжди життєрадісна, весела і активна пані Розалія була сестрицею у тисменицькій церкві Різдва Пресвятої Богородиці (Монастирська). Не пропускає Богослужінь і досі. Часто ходить до Сповіді та приймає Святе Причастя. Удома Розалія Шнеп—вправна вишивальниця, куховарка, турботлива мати, любляча бабуся і прабабуся. За довге життя поважна пані вишила нитками та бісером десятки серветок, доріжок, рушників, штор, сорочок. Із великою любов’ю у поважні роки вона досі готує «коронні» страви: картопляну бабку, традиційну начинку, вареники з сиром і картоплею, борщ, голубці.

У 90 років пані Розалія часто жвавіша, спритніша і вправніша за молодих. Вона ходить до церкви, до сусідів, відвідує громадські заходи, свята, цікавиться життям України, громади і міста, дуже вболіває і молиться за вояків на Сході. Незабаром пані Розалія буде гуляти на весіллі правнучки”, – йдеться у дописі.

роза 90 річчя 07

роза 90 річчя 06

роза 90 річчя 04

роза 90 річчя 05

роза 90 річчя 03 головнаПереглядів: 183
banner