На Франківщині відкрився гуманітарний хаб для ВПО та людей, які постраждали від війни

Суспільство

1 березня в Івано-Франківську по вулиці Чорновола, 127/8а запрацював пункт допомоги Хелп Поінт (Help-Point), який має на меті надавати комплексну гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним людям, а також найбільш уразливим категоріям населення. 


Інформує Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Цей проєкт реалізований австрійською неурядовою неприбутковою організацією «Hilfswek International» (HWI) у парнертсві з українською організацією «СТАН».


Сьогодні гуманітарний хаб відвідала заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко. Вона зустрілася з керівником представництва Hilfswek International в Україні Олексієм Зайцевим, поспілкувалася з командою хабу та оглянула, яку допомогу тут надають.Посадовиця підкреслила актуальність існування такого пункту в обласному центрі, бо саме в Івано-Франківській міській громаді проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених людей.


Варто зазначити, що отримати тут можна як гуманітарну допомогу (харчі, побутову хімію, засоби гігієни), так і соціально-психологічну підтримку. Планується надання щомісячної допомоги для 400 господарств (список сімей буде змінюватися що два місяці). Наразі заявки подали уже близько 3 тис. громадян. Людмила Сірко відзначила хорошу якість продуктових наборів, підготовлених гуманітарною організацією. Так, за словами її представників, один продуктовий набір для сім’ї із 4-ох осіб коштує близько 100 євро.Організатори хабу розповіли, що перевага для отримання продуктових наборів надаватиметься родинам ВПО, водночас освітні, психологічні, соціальні заходи (як от консультації щодо працевлаштування) будуть доступні також для сімей учасників бойових дій та малозабезпечених родин. У пункті облаштовані приміщення, де досвідчені спеціалісти готові проконсультувати із соціальних та юридичних питань, організувати розвивальні активності з дітьми, провести сімейні консультації.


Така допомога буде надаватися щонайменше рік, але може бути продовжена у разі ефективної імплементації та наявності потреби.


Зі свого боку Людмила Сірко обговорила з представниками організацій HWI та «СТАН» можливість їхньої участі у роботі виїзних мобільних бригад, які працюватимуть в територіальних громадах області, щоб надавати психосоціальну або юридичну підтримку переміщеним людям на місцях.


Звернутися за гуманітарною допомогою до пункту допомоги Хелп Поінт в Івано-Франківську можна за телефоном + 380 67 949 77 41, щодо отримання соціально-психологічної підтримки – +380 68 408 66 09.Переглядів: 331
banner